Przejdź do treści

Przedmieście Odrzańskie we Wrocławiu

wystawy, konferencje i spacery historyczne

W październiku o historii Nadodrza i szerzej Przedmieścia Odrzańskiego będzie się dużo mówiło. Muzeum Miejskie Wrocławia organizuje konferencję naukową oraz wystawy i wycieczki historycznym pociągiem. Łokietka 5 jest partnerem wydarzenia, więc już dzisiaj zapraszamy.

4 października w Ratuszu zostanie otwarta wystawa „Przedmieście Odrzańskie we Wrocławiu”. Wydarzenie to połączone będzie z uroczystościami z okazji 60-lecia PTTK

Od 5 października na terenie Nadodrza oglądać można będzie plenerowe wystawy w 5 lokalizacjach: na Dworcu Nadodrze, na skwerze przy pl. Staszica, na skwerze przy pl. Św. Macieja, w Porcie Miejskim na Kleczkowie oraz na terenie I liceum ogólnokształcącego przy ul. Poniatowskiego. Kolejnym punktem programu będą podróże wrocławskim pociągiem historycznym na trasie Wrocław Nadodrze – Sołtysowice – Nadodrze w dniach 5, 10, 11, 12, 19, 20 października 2013 r. w godzinach 11.55, 13.00, 14.55. Uczestniczyć w nich będzie także Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau. Na wycieczki można zapisywać się mailowo lub osobiście w naszym biurze na Łokietka 5. Mailem (na adres infopunkt@lokietka5.pl) należy wysłać swoje zgłoszenie, podając imię i nazwisko, telefon kontaktowy, a także termin i godzinę wycieczki, na którą chcą się Państwo zapisać.

10, 17 i 24 października w EkoCentrum przy ul. Św. Wincentego 26 a w dniach o godz. 18:00 pokaz filmów o Nadodrzu, poprowadzi Wojciech Mach – wieloletni dziennikarz, wodzirej i miłośnik historii Wrocławia.

Głównym wydarzeniem jest Konferencja Naukowa „Przedmieście Odrzańskie we Wrocławiu”, która odbędzie się w Sali Wójtowskiej, Ratusza w dniach 17-18 październik 2013 od 10.00-18.00
PTTK zaprasza na spacery po Nadodrzu ze zwiedzaniem Straży Pożarnej w dniach 12, 13, 19 i 20 października o godz. 10.00. Spacery będą ruszać z pl. Powstańców Wielkopolskich.
Do zobaczenia będzie także spektakl „3 x W”. Przedstawienie w wykonaniu studentów Państwowego Podyplomowego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy, które zostanie zaprezentowane 25 października o godz. 17.00 przy ul. Niemcewicza 2

Infopunkt przez cały październik zaprasza na wystawę „Nadodrze z pamięci” – pamiątek, zdjęć i wspomnień mieszkańców, którzy sprowadzili się na Nadodrze po II wojnie światowej.

Skip to content