Przejdź do treści

O infopunkcie

Łokietka 5 to punkt wsparcia lokalnych przedsiębiorców oraz miejsce spotkań dla mieszkańców i mieszkanek Nadodrza. Wspólnie z właścicielami małych biznesów oraz twórcami i artystami wspieramy rozwój gospodarczy osiedla. Tworzymy sieć współpracy Artystyczne Nadodrze z wirtualnym katalogiem najciekawszych miejsc działających na terenie Nadodrza.  

Infopunkt powstał w 2010 roku w ramach rewitalizacji społeczno-gospodarczej Nadodrza. Na początku tego procesu byliśmy zaangażowani w tworzenie koncepcji rewitalizacji i włączanie mieszkańców i mieszkanek w ten proces. Cały czas wspieramy rozwój lokalnych inicjatyw zapewniając wsparcie i doradztwo dla artystów i aktywistów. 

Organizujemy wiele wydarzeń i spotkań: Noc Nadodrza prezentuje pracownie artystyczne i sztukę w nieoczywistych miejscach przestrzeni miejskiej, Specjały Nadodrza to kulinarne święto osiedla, a cykl warsztatów Mistrzowie Nadodrza promuje tradycje rzemiosła. Interesuje nas także audiosfera Nadodrza, od lat realizujemy artystyczne słuchowiska.

Dbamy także o estetykę przestrzeni miejskiej, dokonując redesignu witryn nadodrzańskich punktów usługowych. Więcej informacji o tym projekcie znajduje się w zakładce Witryny Nadodrza.

Działamy lokalnie i kulturalnie. Przyjdź i zobacz, czym żyje Nadodrze! 

Skip to content