Przejdź do treści

Działamy!

Nadodrze to Twój dom? Chcesz aktywnie działać na rzecz osiedla? A może masz chęć, by aktywnie uczestniczyć w lokalnych wydarzeniach? Sprawdź co dla Ciebie mamy!

Nadodrzu od 5 lat przygląda się cały Wrocław – jest najczęściej prezentowanym w mediach osiedlem Wrocławia, które zmienia się w oczach. Pięknieją po odnowieniu czynszowe XIX-wieczne kamienice, parki stają się naprawdę miejscami rekreacji, powstają galerie, knajpki i miejsca aktywności społecznej. Z końcem 2013 zakończyła się część inwestycji infrastrukturalnych za łączną kwotę 130 mln złotych. Nie jest to jednak koniec dynamicznych zmian, które zachodzą na tym osiedlu.

Nadodrze i fragment Ołbina, zostały wyznaczone jako tzw. obszar wsparcia w ramach Lokalnego Programem Rewitalizacji, w celu spełniania niezbędnych dla kryteriów (głównie statystycznych) RRO. To obszar, w którym obserwujemy niezwykły eksperyment społeczny. Ścierają się tu różne interesy aktorów tego procesu – aktywistów, przedsiębiorców, organizacji i instytucji społecznych i kulturalnych, inwestorów i magistratu.

Zobacz nasze najważniejsze działania!

Skip to content