Przejdź do treści

Praktykuj rzemiosło – prezent od rzemieślnika

Zimowe wieczory to najlepszy czas na rękodzieło! Zwłaszcza, że powoli zbliżają się święta, a prezenty same się nie zrobią…Weź udział w warsztatach rzemieślniczych na Nadodrzu i stwórz wyjątkowe upominki i dekoracje pod okiem doświadczonych twórców. Do udziału w warsztatach zapraszają Kontury Kultury, CRZ Krzywy Komin i Klub pod Kolumnami.

Nadodrze to osiedle lokalnych twórców oraz rzemieślników. Mistrzowie i mistrzynie tworzą w swoich zakładach niepowtarzalne przedmioty czerpiące z tradycji osiedla – ale w nowoczesnej formie, korzystając z ekologicznych materiałów. Odwiedź specjalistów w swoim fachu i zadbaj o to, aby twój prezent był naprawdę wyjątkowy. 

Praktykuj Rzemiosło to tylko jedna z inicjatyw dotyczących rzemiosła.
4 grudnia w Infopunkcie Nadodrze Łokietka 5 odbędą się targi Moda na Nadodrzu – wystawcami będą lokalni rzemieślnicy, rękodzielnicy i artyści.
Zapraszamy również do kupowania prezentów w warsztatach i sklepach na Nadodrzu: ich adresy oraz pomysły na podarunki zebraliśmy w ramach akcji Prezent od Rzemieślnika

Harmonogram warsztatów

Praktykuj rzemiosło

Uszyj sobie notes!

4.12 I godz. 11:00 – 12:30

W ciągu krótkich warsztatów uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie uszyć prosty zeszyt/notes przy użyciu ściegu koptyjskiego. Zeszyt , może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby:) Materiały i narzędzia zapewnia organizator

cena: 40zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona (12 os.)
warsztat jest skierowany do dorosłych i dzieci powyżej 7 lat.
miejsce: Klub pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21
zapisy: info@kolumny.art.pl


Filcowe ozdoby na choinkę

4.12 I godz. 13:00 – 15:00

Przedświąteczne przygotowania nie obędą się bez przygotowania ozdób choinkowych. Zapraszamy dzieci i dorosłych do wspólnego tworzenia bibelotów z kolorowego filcu, które zawisną na naszych świątecznych drzewkach. Materiały i narzędzia zapewnia organizator

cena: 10zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona (15 os.)
warsztat jest skierowany do dorosłych i dzieci (prosimy o asystę rodzica przy udziale dzieci w wieku 3-5 lat).
miejsce: Klub pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21
zapisy: info@kolumny.art.pl


Świąteczne mydełka – warsztaty kosmetyczne dla dzieci

4.12 I 11.00 – 13.00

Będziemy czarować z natury! Zanurzymy się w świat aromatycznych olejków, suszonych ziół i kwiatów. Zapach słodkiej pomarańczy będzie unosił się w powietrzu!

Na warsztatach każdy wykona Glicerynowe mydełka DIY – na warsztatach uzyskamy kolorowe mydełka tzw. metodą „Melt and Pour”. Poznamy sposoby wzbogacenia bazy glicerynowej o różnorodne składniki pielęgnacyjne. To fajna zabawa dobierać i łączyć produkty, które z pewnością polubi nasze skóra. Wszystkie są naturalne, przyjazne dla nas i środowiska. Do dyspozycji uczestników będą różne, ciekawe kształty foremek również w świątecznych.
Zrobione zostaną też musujące kule do kąpieli – to sprawdzony sposób na fantastyczną kąpiel! Ślicznie pachną i kryją w sobie najlepsze składniki odżywcze. Wzbogacone naturalnymi olejami stanowią prawdziwą brygadę ratunkową dla naszej skóry. Gotowe kosmetyki zapakujemy w ozdobne materiały.

miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a
cena: 79 zł
wiek: 7-14 lat
prowadząca: Jolanta Łapinkiewicz
Zapraszamy dzieci na cudownie pachnące warsztaty tworzenie naturalnych kosmetyków.
zapisy: rekrutacja2.krzywykomin@gmail.com


Makrama na choinkę

4.12 I 16.00 – 18.30

Na warsztatach nauczymy się jak uzyskać ładne sploty i estetyczne wykończenie makramowych dekoracji. Wyczarujmy przytulaną, świąteczną atmosferę! Nasze mini-makramy otulimy ciepłym zapachem słodkich pomarańczy i goździków. To warsztaty, które dają spokój i wytchnienie dla nadwyrężonych zmysłów, uczą uważności i łagodności. Sięgniemy wyłącznie po naturalne materiały: drewniane elementy i wysokiej jakości bawełniane sznurki. Nasze drobiazgi pięknie zapakujemy, by mogły stać się miłym prezentem dla kogoś bliskiego.

cena: 99 zł
warsztaty dla dorosłych
prowadząca: Jolanta Łapinkiewicz
Zapraszamy na warsztaty wyplatania makramy pełne zimowych inspiracji!
miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a
zapisy: rekrutacja2.krzywykomin@gmail.com


Świąteczne herbatki

5.12 I 12.00 – 13.30

Zimowe wieczory najprzyjemniej spędzić z kubkiem gorącej herbaty. Podczas warsztatów skomponujesz zestaw trzech aromatycznych herbatek wzbogaconych suszonymi ziołami i przyprawami. Mieszanki zapakujemy w eleganckie, wielorazowe probówki. Takie herbaty nie tylko pięknie wyglądają, ale skrywają nieocenione bogactwo witamin i szalenie ciekawych smaków!

cena: 80 zł
prowadząca: Agata Łoś
miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a
zapisy: rekrutacja2.krzywykomin@gmail.com


Święta z natury – warsztaty dla dzieci

5.12 I 14.00 – 15.30

Jak własnoręcznie wykonać piękną dekorację i poczuć magię Gwiazdki? Pod okiem Agaty Łoś dzieci wyczarują ozdoby świąteczne przy użyciu naturalnych materiałów: gałązek, plasterków drewna naturalnych materiałów z roślinnymi stemplami. Będzie radośnie, pozytywnie i jak zwykle artystycznie!

cena: 60 zł
wiek: 6 – 12 lat
prowadząca: Agata Łoś
miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a
zapisy: rekrutacja2.krzywykomin@gmail.com


Świąteczne Kontury | Warsztaty tworzenia biżuterii z kamieni naturalnych

10.12 | 18.00 – 20.00

Zapraszamy na warsztaty tworzenia biżuterii, podczas których uczestnicy wykonają bransoletki lub naszyjniki z kamieni naturalnych. Te produkty mogą stać się idealnym pomysłem na prezent świąteczny.

wstęp wolny – obowiązują zapisy od 1 grudnia 2021
młodzież i dorośli
Prowadząca: Aleksandra Niemiec – Dudek
miejsce: Kontury Kultury, ul. Kazimierza Jagiellończyka 10a
zapisy: 789 278 026 lub przez formularz na stronie internetowej www.konturykultury.art.pl


Świąteczne Kontury – warsztaty rękodzieła artystycznego „Pierwsza gwiazdka”

11.12 | 17.00 – 18.30 (I grupa) i 18.30 – 20.00 (II grupa)

Gwiazdka jest niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Bożego Narodzenia i posłuży nam jako inspiracja do świątecznych kompozycji. Nie zabraknie elementów dekoracyjnych, takich jak szyszki, bombeczki, czy pachnący cynamon, anyż oraz zielone gałązki. Wszystko to w połączeniu z naszą wyobraźnią pozwoli stworzyć kompozycje zdobiące wnętrza naszych domów. Powstałe aranżacje będzie można zabrać ze sobą, by móc się nimi cieszyć wraz z najbliższymi.

wstęp wolny – obowiązują zapisy od 1 grudnia 2021
młodzież i dorośli
miejsce: Kontury Kultury, ul. Kazimierza Jagiellończyka 10a
Prowadząca: Aleksandra Niemiec – Dudek
zapisy: 789 278 026 lub przez formularz na stronie internetowej www.konturykultury.art.pl

Skip to content