Przejdź do treści

Nowa odsłona witryny warzywniaka „Na rogu”

Witryna warzywniaka „Na rogu” doczekała się nowej odsłony. Jest to kolejna realizacja, która powstała w ramach naszego projektu „Witryny Nadodrza”.

 

Warzywniak „Na rogu”, należący do Pani Małgorzaty  Łakomskiej mieści się przy pl.św. Macieja 10.
Autorką projektu jest Agnieszka Bocheńska-Niemiec – architekt krajobrazu, grafik. Doktorantka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Laureatka licznych konkursów projektowych oraz autorka artykułów popularnonaukowych i naukowych. Zainteresowana psychologią środowiskową, czynnikami prozdrowotnymi oraz szeroko pojętą przestrzenią miejską. Pasjonatka kreatywnego działania i dziecięcej fantazji oraz prostych a zarazem funkcjonalnych rozwiązań projektowych.

 

Nowy wizerunek warzywniaka to zmiana nie tylko wyglądu, ale i nazwy z „Megi” na „Na rogu”. Głównym założeniem projektu było „uspokojenie” przestrzeni – zmiana kolorowych naklejek na szybie na bardziej minimalistyczne białe naklejki. Zamiast napisów powstały rysunkowe warzywa i owoce. Celem tej metamorfozy było również odsłonięcie wnętrza, w którym tętni życie.

 

Powstał też minimalistyczny, drewniany szyld z prostym i czytelnym krojem pisma. Plastikowe skrzynki z owocami, zastąpiły metalowe, ręcznie wykonane stojaki i drewniane skrzynki. We wnętrzu plastikowe skrzynki w miarę możliwości zostają wymieniane na drewniane, ponadto zmianie uległ wygląd cenówek – neonowe karteczki zastąpiła biel i symbole owoców i warzyw.

 

 Zapraszamy do zaglądania do warzywniaka na pl.św. Macieja !
Skip to content