Przejdź do treści

Niezwykłe Nadodrze – spacer z przewodnikiem

Zapraszamy na spacer z przewodnikiem – Szymonem Maraszewskim, który poprowadzi nas przez podwórka, zaułki i bramy Artystycznego Nadodrza

Odkryj z nami najciekawsze murale i inne streetartowe dzieła które warto znać. Spotkaj artystów, którzy wybrali Nadodrze jako przestrzeń swojej pracy twórczej.

W ramach spaceru dowiecie się o historii wrocławskiego street artu i najważniejszych dziełach, które znajdziemy na nadodrzańskich ścianach.


start: Brama Nadodrza (mural na rogu ulic Łokietka i Drobnera)
3 lipca (sobota)
godz. 15:00
wstęp wolny


Nadodrze to miejsce, gdzie na każdym kroku można spotkać sztukę. W galeriach i pracowniach artystycznych, ale także dosłownie – na ulicach, Nadodrze może pochwalić się bogatymi zbiorami street artu. Nadodrzańskie ściany były świadkami rewitalizacji, a murale – komentowały ten proces w twórczy, ale i często w krytyczny sposób.

Wiele murali, które do dzisiaj widać na ścianach Nadodrza powstało w ramach festiwalu Out of Sth. Do Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej organizowanego przez BWA Wrocław zostali zaproszeni artyści z całego świata. Innym podejściem do sztuki naściennej jest projekt Fundacji OK.ART: kolorowe podwórka na ulicy Roosevelta. W ramach działań animacyjnych mieszkańcy i mieszkanki zostali zaproszeni do wspólnego malowania ścian ich podwórka.

Street art jest nietrwały ze swojej natury – sztukę uliczną tworzą nie tylko murale, ale też wlepy, graffiti czy mniejsze działania zewnętrzne. Zaznaczone na mapie murale są największymi i najbardziej widocznymi znakami w przestrzeni Nadodrza, ale zachęcamy Was do znajdywania nowych śladów pozostawionych przez ulicznych artystów.


Nadchodzące spacery

Niezwykłe Nadodrze – w Polskim Języku Migowym
prowadzi Monika Płoszaj, tłumaczy Agata Mazieńczuk
24 lipca (sobota)
godz. 12:00

Nadodrzański street art
prowadzi Szymon Maraszewski
15 sierpnia (niedziela)
godz. 12:00

Unusual Nadodrze
guided by Sergii Kulchevych
25th of September (Saturday)
12:00 A.M.

Skip to content