Przejdź do treści

Następny przystanek Poznań- WEHIKUŁ CZASU

W dniach 1-3 lipca przestrzeń miejska Europejskiej Stolicy Kultury 2016 stanie się sceną działań dla artystów z Poznania. Będą wśród nich seniorzy, których spektakl „Wehikuł czasu” wyreżyserowała Iwona Pasińska – nowa dyrektorka Polskiego Teatru Tańca. Spektakl odbędzie się w Parku Staszica, 2 lipca w godzinach 15:00- 17:00.

 

Spektakl uliczny, w którym bierze udział grupa seniorów skupionych wokół poznańskiej Fundacji Movements Factory.  Jak pisze opiekunka grupy i autorka wydarzenia Iwona Pasińska : „ performans  będzie podróżą w czasie, w którą starsze osoby wybierają się kolorowym autobusem. Wskrzeszając wspomnienia, przywołując historie miejsc, ich wehikuł wypełni energia, fantazja oraz pamięć, a miejsca, w których się zatrzymają, stworzą okazję dla publiczności do ich podejrzenia”. Pojazd z grupą seniorów zatrzyma się dwukrotnie, przy Placu legionów oraz w Parku Staszica. Przyjeżdżając do Wrocławia liczymy na spotkanie niezwykle aktywnej poznańskiej grupy z seniorami mieszkającymi w dzielnicy Nadodrze.

 


Koalicja Miast to program współpracy Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz sześciu miast: Gdańska, Katowic, Lublina, Łodzi, Poznania i Szczecina. Partnerstwo siedmiu metropolii służy zaktywizowaniu środowisk samorządowych, artystycznych i pozarządowych. Stwarza nowe możliwości w zakresie wymiany kulturalnej, promowania lokalnych artystów i instytucji kultury. W ramach Koalicji Miast wzmacnia się współpracę, podejmuje dyskusję na temat samorządowej odpowiedzialności za kulturę. Punktem kulminacyjnym współpracy jest prezentacja we Wrocławiu artystycznego potencjału miast koalicyjnych.

 

WEHIKUŁ CZASU - spektakl - fot. Movements Factory

Skip to content