Przejdź do treści

Jak remontować kamienice?

Najwięcej kamienic we Wrocławiu znajdziemy na Nadodrzu i na Przedmieściu Oławskim. Są to osiedla z charakterystyczną secesyjną zabudową, która wymaga szczególnego podejścia do renowacji i przystosowania nowych funkcji lokali w kamienicach.

Spółka Wrocławska Rewitalizacja, która prowadziła proces rewitalizacji na Nadodrzu oraz Przedmieściu Oławskim wydała publikacje, w których dzieli się swoimi doświadczeniami z pracy na tych osiedlach.

Publikacje zostały wydane w ramach projektu „4 kąty na trójkącie”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

O kamienicach. Jak mądrze zaplanować remont

Przekazujemy Państwu poradnik, który powstał przy udziale specjalistów i mieszkańców, dedykowany wielbicielom tego obszernego miejskiego zasobu jakim są kwartały XIX-wiecznej zabudowy i wszystkim, którzy wybrali mieszkanie w historycznej kamienicy jako miejsce do życia dzisiaj.


Bank lokali. Przygotowanie gminnych lokali użytkowych jako impuls w procesie rewitalizacji obszarów śródmiejskich

Wspólną cechą miast jest dynamika zachodzących przemian, które niemal zawsze uwidaczniają się w przestrzeniach ulic, szczególnie tych śródmiejskich. Duża liczba pustostanów jest symptomem sytuacji kryzysowej. Miasto jako właściciel lokali użytkowych powinno poprzez zarządzanie posiadanym zasobem sterować procesami rozwoju i aktywnie wpływać na zaistniałe uwarunkowania społeczne i gospodarcze.


Kwartał modelowy. Jak stworzyć podwórko dla wszystkich mieszkańców

Na stronach poradnika opisane zostały m.in. doświadczenia zdobyte na jednym z podwórek na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Publikacja omawia drogę postępowania, obraną w tej konkretnej lokalizacji, a także listę zagadnień, które pomogą w ukształtowaniu scenariusza w razie planowania podobnych działań w innym miejscu.


źródło

https://www.wroclaw.pl/rozmawia/rewitalizacja-publikacje

Skip to content