Przejdź do treści

Abstrakt o Architekturze

wystawa fotografii Szymona Sztajera
— 28 czerwca 2013 | godzina 20 00

wystawa czynna do 28 lipca
wt — sob | 12 00 — 18 00
pocogaleria.pl

        Szymon Sztajer — z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf miejskiej architektury. Jego prace wyróżnia nieszablonowe, intuicyjne podejście — spojrzenie na bryłę, jako na obiekt z własną indywidualną harmonią i rytmem. W swojej wizji fotografii architektury nie stroni ani od przerysowanej perspektywy, odrealniającej fotografowany motyw, ani od odważnej gry ze światłem (ostre, niskie i często w kontrze), podkreślającej fakturę materiału, z którego wykonany jest dany budynek. Interesujący układ i fragmentaryczne ujęcie bryły w kadrze, jak również ekspozycja skierowana w niebo, nadają wielu prezentowanym na wystawie zdjęciom graficznego efektu. Ta zabawa z formą oraz techniczne zabiegi sprawiają,
iż fotografie artysty niejednokrotnie przyjmują bardzo abstrakcyjną, wysublimowaną postać.

  Jak sam o sobie mówi, jest fotografem z bardzo ludzkim spojrzeniem na architekturę. Ludzkim w rozumieniu odbioru architektury z perspektywy naturalnej człowiekowi, nie budynku jako całości, ze swoim monumentalnym charakterem, a jego fragmentu możliwego do ogarnięcia jednym tylko spojrzeniem.

  Autor podczas swojej pierwszej indywidualnej wystawy zaprezentuje dwa cykle fotografii — miejski, który powstał w trakcie licznych wędrówek, oddający znaczenie architektury jako mądrej i skoordynowanej gry bryły i światła oraz minimalistyczny, zorientowany do wewnątrz cykl „Różne odcienie bieli”.

 

POCO Galeria
Pomorska 55
Wrocław

Skip to content