Przejdź do treści

1.08 Przemysław Witkowski i Aleksandra Listwan(Osobliwy Audiospacer po Nadodrzu)

Kończąc osobliwą wędrówkę po Artystycznym Nadodrzu posłuchamy wejdziemy w ulicę Cybulskiego z rodzinnym zakładem „Lody Normalne” oraz w zakamarki ulicy Drobnera.

Przemysław Witkowski, dziennikarz i poeta wróci pamięcią do swojej pierwszej wizyty na Nadodrzu, na długo przed zmianami na tym osiedlu. Aleksandra Liswan zakończy opowieść o Nadodrzu doprowadzając nas swoim głosem do ostatniej stacji Osobliwego Audiospaceru.

>>> Nadodrzański Podcast to opowieści mieszkańców o swoim osiedlu.
Chcemy przedstawić historię Nadodrza w formie opowieści nagranych o tym miejscu: będą opowieści związane z historią, wydarzeniami kulturalnymi, filmami kręconymi na osiedlu i muzyką tworzoną na Nadodrzu.

>>> Rozpoczynamy Osobliwym Audiospacerem po Nadodrzu, zrealizowanym we współpracy z Wrocławskim Teatrem Radioaktywnym jest o ludziach, którzy Nadodrze znają jak własną kieszeń, którzy tam tworzą i którzy o tym opowiedzą.

Narracja stworzona przez Michała Występka i Pawła Krawczyka wybrzmi głosem Aleksandry Listwan. Opracowanie muzyczne: Karol Skrzypiec. Wszystkie nagrania wokalne dokonane zostały w studiu pracowni muzycznej przy ul. Paulińskiej 4/8. Projekt dofinansowany przez Gminę Wrocław.

>>>Przemysław Witkowski – to dziennikarz, poeta, dr nauk politycznych. Współpracuje z Le Monde diplomatique i Krytyką Polityczną. Wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa U.Wr. Z Nadodrzem związany od 20 lat.

>>> Aleksandra Listwan – Osobliwy audiospacer jest prowadzony głosem Aleksandry Listwan. Obecnie aktorka Teatru Powszechnego w Łodzi. Skończyła Wrocławską PWST, kiedyś związana z Teatrem Muzycznym Capitol i Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Nominowana do Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za najlepszą rolę kobiecą w 2010 roku. Laureatka plebiscytu Halo Kultura dla najlepszej aktorki w Łodzi.

Skip to content