Przejdź do treści

1.04 Paweł Piotrowicz i Piotr Sokołowski (Osobliwy Audiospacer po Nadodrzu)

Słuchając czwartego odcinka Podcastu o Nadodrzu odwiedzimy Plac Staszica, gdzie grało się w szachy i wspomnimy wakacyjną historię z ulicy biskupa Tomasza.

Spotkamy Pawła Piotrowicza, kiedyś bywalca nadodrzańskiego Kolejarskiego Klubu Sportowego, a swoją historyjkę (fraszkę) opowie nam gawędziarz rzadkiej proweniencji Piotr Sokołowski.

>>> Nadodrzański Podcast to opowieści mieszkańców o swoim osiedlu.
Chcemy przedstawić historię Nadodrza w formie opowieści nagranych o tym miejscu: będą opowieści związane z historią, wydarzeniami kulturalnymi, filmami kręconymi na osiedlu i muzyką tworzoną na Nadodrzu.

>>> Rozpoczynamy Osobliwym Audiospacerem po Nadodrzu, zrealizowanym we współpracy z Wrocławskim Teatrem Radioaktywnym jest o ludziach, którzy Nadodrze znają jak własną kieszeń, którzy tam tworzą i którzy o tym opowiedzą.

Narracja stworzona przez Michała Występka i Pawła Krawczyka wybrzmi głosem Aleksandry Listwan. Opracowanie muzyczne: Karol Skrzypiec. Wszystkie nagrania wokalne dokonane zostały w studiu pracowni muzycznej przy ul. Paulińskiej 4/8. Projekt dofinansowany przez Gminę Wrocław.

>>>Paweł Piotrowicz – Poeta, dziennikarz, pisarz, wydawca i animator kultury. Od 2007 roku redaktor Rity Baum, w latach 2013-2016 prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Artystycznego Rita Baum. Wydawca i promotor wrocławskiej muzycznej sceny undergroundowej.

>>> Piotr Sokołowski – Urodzony 1977 w Białymstoku. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie – Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Z Wrocławiem związany od 15 lat. Aktualnie spełnia się zawodowo w Agencji Reklamowej CzART. Jak, gdzie i kiedy to się skończy? Trudno powiedzieć…

Skip to content