Abstrakt o Architekturze

wystawa fotografii Szymona Sztajera
— 28 czerwca 2013 | godzina 20 00

wystawa czynna do 28 lipca
wt — sob | 12 00 — 18 00
pocogaleria.pl

        Szymon Sztajer — z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf miejskiej architektury. Jego prace wyróżnia nieszablonowe, intuicyjne podejście — spojrzenie na bryłę, jako na obiekt z własną indywidualną harmonią i rytmem. W swojej wizji fotografii architektury nie stroni ani od przerysowanej perspektywy, odrealniającej fotografowany motyw, ani od odważnej gry ze światłem (ostre, niskie i często w kontrze), podkreślającej fakturę materiału, z którego wykonany jest dany budynek. Interesujący układ i fragmentaryczne ujęcie bryły w kadrze, jak również ekspozycja skierowana w niebo, nadają wielu prezentowanym na wystawie zdjęciom graficznego efektu. Ta zabawa z formą oraz techniczne zabiegi sprawiają,
iż fotografie artysty niejednokrotnie przyjmują bardzo abstrakcyjną, wysublimowaną postać.

  Jak sam o sobie mówi, jest fotografem z bardzo ludzkim spojrzeniem na architekturę. Ludzkim w rozumieniu odbioru architektury z perspektywy naturalnej człowiekowi, nie budynku jako całości, ze swoim monumentalnym charakterem, a jego fragmentu możliwego do ogarnięcia jednym tylko spojrzeniem.

  Autor podczas swojej pierwszej indywidualnej wystawy zaprezentuje dwa cykle fotografii — miejski, który powstał w trakcie licznych wędrówek, oddający znaczenie architektury jako mądrej i skoordynowanej gry bryły i światła oraz minimalistyczny, zorientowany do wewnątrz cykl „Różne odcienie bieli”.

 

POCO Galeria
Pomorska 55
Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *