Przejdź do treści

Moda na Nadodrzu 2024 – moda na wiosnę!

Moda na Nadodrzu to targi lokalnego rzemiosła z dłuugą tradycją!

Zapraszamy na wiosenną edycje Mody na Nadodrzu, jak zawsze w kameralnej przestrzeni Infopunktu Nadodrze. Przez całą sobotę, 13 kwietnia, będzie można spotkać wystawców z rękodziełem, rzemiosłem i sztuką.

ceramika ✯ rośliny ✯ grafiki ✯ biżuteria ✯ dekoracje ✯ ubrania ✯ dodatki ✯ kosmetyki i wiele innych…
Wszystkich entuzjastów ładnych i praktycznych przedmiotów zapraszamy 13 kwietnia w Infopunkcie Nadodrze, ul. Łokietka 5/1

 Spacer po Nadodrzu, kameralne towarzystwo, zakupy u twórców i rozmowy z rzemieślnikami!

LISTA TEGOROCZNYCH WYSTAWCÓW:

Herbal Power

„Tworzę naturalne kosmetyki, do których sama tłoczę oleje. Wszystko jest w zgodzie z naturą, z bardzo krótkim składem i sprawdza się doskonale. Chciałam zaprezentować swoje kosmetyki, ale również oleje tłoczone na zimno, gdyż jedno łączy się z drugim.”

Bamba Concept

BAMBA to wrocławska pracownia slow fashion Olki Bujewicz, która tworzy minimalistyczne akcesoria i wyjątkowe, ponadczasowe ubrania.

Glass Granat

Jednoosobowa organizacja GlassGranat, która została przeznaczona do zadań specjalnych. W zaciszu domowym pracuję w wysokiej temperaturze. Z płynnego technicznego i przezroczystego szkła tworzę przedmioty unikatowe oraz obiekty artystyczno-użytkowe. Formuję kształty wbrew z pozornego trwałego materiału, a pomaga mi w tym ogień z palnika gazowego. Każdy powstały wyrób jest potraktowany z niezwykłą dbałością o szczegóły. Bardzo lubię dotykać naturalne struktury i przekładam je jako pojedyncza jednostka tworząc przy tym małą formę sztuki do użytku codziennego.

CUB

CUB to lokalna marka – nomadka. Jeszcze niedawno na Nadodrzu, teraz wyemigrowała do Internetu. Ostatnio wszystko w wilczej pracowni kręci się wokół bluz w duchu less waste. Powstają z końcówek materiałów i ubrań z drugiej ręki. Wpadnij zobaczyć, dotknąć, przymierzyć w realu, bo to nie taka częsta okazja.

zuoak

Autorskie produkty wykonane z drewna. Amulety, statuetki, maski, kolczyki, pierścionki.

4poryroku

Szyte przeze mnie torby worko-plecaki nerki portfele kosmetyczki, torby na ćwiczenia, bagaż podręczny do samolotu itd.

jogi.ceramics

Jesteśmy marką tworzącą z gliny przedmioty zarówno użytkowe jak i ozdobne. Inspirujemy się fauną i florą oraz krajobrazami nas otaczającymi. Ciekawi nas kultura Japonii, stąd też w naszym repertuarze pojawiają się cudowne ryby koi. Świat fantastycznych stworzeń takich jak jednorożce, krakeny, magiczne koty i faune to również nasza bajka dlatego chętnie umieszczamy je na naszych kubkach w ramach współpracy z niszową marką odzieżową dodo.dead. Mamy nadzieję, że spotkamy się na targach w marcu, gdyż naszym celem jest umilić ceramiką o ciekawych kształtach i fantazyjnych wzorach i kolorach codzienne rytuały związane z piciem kawy, matchy, herbaty oraz kontemplowaniem rzeczywistości.

Parami

PARAMI to wrocławska marka tworząca niepowtarzalne, lekkie kolczyki z gliny polimerowej. Krótkie serie, dbałość o detale, najlepsze materiały oraz, co najważniejsze, serce wkładane w wytworzenie każdej pary, to gwarancja unikatowości produktu. Biżuteria wykonywana jest ręcznie w małej pracowni we Wrocławiu przez Patrycję – z wykształcenia architektkę o duszy rękodzielniczej. W ofercie znajdują się nie tylko kolczyki ale również klipsy i naszyjniki – ultra kolorowe lub klasyczne, neonowe lub w pastelach, jak wolisz. Odsłoń uszy i dodaj sobie ekstrawagancji. Czasem wystarczy mały szczegół aby zabłysnąć w tłumie.

acu

Brand name 'acu’ is abbreviation of 'All See(C) yoU’. 'All’ people 'see’ 'you’ when you have/wear our products. We want you to feel confident and outstanding. We are aiming for a total fashion brand including upcycled products from small jewelries to winter heavy jacket.

Paulina Łukasiewicz

Marka powstała z miłości do sztuki, a moda jest jedną z tych dziedzin. Dobrej jakości materiały, unikatowe formy ze szczyptą awangardy to główne cechy marki. Tworze małe serie, również unikaty, co pozwala na częstsze wprowadzanie nowości oraz ciągłe rozwijanie procesu twórczego.

Ranny Ptaszek

Ranny ptaszek to nowy projekt Gaby Ochalik – wrocławskiej ilustratorki, której głównym zainteresowaniem jest zdrowie psychiczne i widać to w projektach, które widnieją na ubraniach. Wzory na koszulkach z drugiego obiegu drukowane są techniką sitodruku w małej domowej pracowni.

yutego

Ilustracje i ceramika, bardzo kobiece i z jajem

dodo.dead

DODO DEAD szyje bluzy, sukienki, koszulki, tuniki. Czasem w ramach zero waste spod maszyny wyjeżdżają kominy i poduszki. Wszystkie z charakterystycznymi zwierzęcymi motywami. U dodo znajdziecie między innymi ćmy, wilki, jelenie, koty, kruki, lisy, kury, dinozaury, jednorożce, skrzydlate prosięta. Wszystkie wzory powstają w technice nazywanej wywabem. Jeśli ktoś decyduje się na zakup przez Internet, musi spodziewać się paczki np. w kartonie po pizzy. dodo.zero.waste.dead.

SPLOTKA

Splotka tka – kilimy! To tkaniny dekoracyjne, które cieszą oko i są połączeniem tradycji z nowoczesnością. Ekologiczne, bo w 100% naturalne i zaprojektowane z sercem przez lokalnych artystów (m.in. kilimy bazujące na projektach Jakuba Zasady). Dla spragnionych wiedzy mam również w swoim asortymencie zestawy tkackie do nauki splotu. Niezbędne narzędzia, materiały i oczywiście niesztampowe akcesoria rękodzielnicze.

Skip to content