Przejdź do treści

Nadodrzański Tłusty Czwartek

 

Już 7. rok z rzędu na wrocławskim Nadodrzu będzie można kupić tradycyjne pączki wrocławsko – lwowskie smażone zgodnie z przedwojenną recepturą – Infopunkt Nadodrze na tłusty czwartek przygotowuje akcję Specjały Nadodrza. W tym roku zyski z akcji będą przeznaczone dla stowarzyszenia „Misja Dworcowa”, które pomaga młodym kobietom będącym w kryzysie.

Ideą akcji jest integrowanie społeczności Nadodrza na rzecz odtwarzania smaków dawnego Wrocławia. We współpracy ze znanym historykiem wrocławskim Grzegorzem Soblem wspólnie przygotowaliśmy recepturę pączka wrocławskiego, który rządził w Tłuste Czwartki na stołach smakoszy przedwojennego Wrocławia i Lwowa.

Pączki z nadzieniem śliwkowo-cynamonowym miały swoją premierę w tłusty czwartek w 2013 roku. Wtedy limitowaną wersję Specjału przygotowywały seniorki, a pączki sprzedawane w Nadodrzańskich kawiarniach, sprzedały się w przeciągu 15 minut od ich dostarczenia. W związku z tak wielkim zainteresowaniem, już szósty rok z rzędu, do przygotowania pączków zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną piekarnię Państwa Krajewskich.

Pod nadzorem naszych ekspertów z piekarni Państwa Krajewskich – mającej, jako jedyna, status „Złota Nadodrza” – powstaną pączki, które będzie można kupić na Nadodrzu.

Zwieńczeniem tłustego czwartku będzie kawiarenka społeczna w Łokietka 5 – Infopunkcie Nadodrze, gdzie od godziny 17:00 do będzie można skosztować sąsiedzkich specjałów przy sąsiedzkiej kawie i słodkościach.

🍩 Nadodrzańskie pączki będzie można znaleźć m.in. w:
Bema Café
Bistro Narożnik
Pixelretroshop.pl
Macondo
Pomiędzy
OGIEŃ
Cafe Le Miracle
Pijna Sprawa
Pizza Pany
Food Think Tank
Tacos Locos

więcej informacji wkrótce!

🎨 plakat: Mad_corbeau

Skip to content