Przejdź do treści

Ruszyły prace przy Placu na Glanc

Pisaliśmy już wcześniej o projekcie, który realizujemy w Katowicach przy ul. Modelarskiej 3. Działamy w Katowicach w ramach wymiany, pomiędzy Instytucją Kultury – Miasto Ogrodówa Impartem 2016, który prowadzi program „Wrocław – Wejście od Podwórza”

Podwórko powstaje przy zaangażowaniu trójki projektantów: Agnieszki Bocheńskiej, Przemysława Chimczaka i Tomasza Bojęcia. Powstanie projektu poprzedziły kilkuetapowe konsultacje społeczne.

II Konsultacje na Modelarskiej, fot. Davido

II Konsultacje na Modelarskiej, fot. Davido

Obecnie w toku są prace remontowe na podwórku. Jesteśmy już po częściowej wymianie nawierzchni.

Serdecznie dziękujemy firmom, które wsparły nasze działania:

Kącik zabaw dla dzieci pomoże stworzyć firma FIGLER, która już od 1992 roku projektuje, wykonuje oraz montuje kompletne place zabaw, pojedyncze zestawy i urządzenia zabawowe oraz obiekty sportowe i elementy architektury ogrodowej. Projekty wykonywane przez firmę są bezpieczne, nowoczesne i ekologiczne.

Materiałów do stworzenia nawierzchni dostarcza firma HanseGrand, która zajmuje się produkcją naturalnie stabilizowanych, wodoprzepuszczalnych, nawierzchni mineralnych dla alei parkowych, ścieżek spacerowych, rowerowych, leśnych, placów zabaw, pól golfowych, parkingów i innych miejsc przeznaczonych do rekreacji i wypoczynku.

Stojaki rowerowe zostaną zamontowane na podwórku dzięki firmie Im-Produkcja, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji małej architektury z drewna i stali.

Trawę z roli dostarcza firma Stych, która oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu architektury krajobrazu, ogrodnictwa, wycinki i pielęgnacji drzew.

CustomForm
To firma stworzona z pasji, przez ludzi dla których wysmakowane wnętrza i wyjątkowy design są nieodłączną częścią życia. Głównym założeniem przy tworzeniu sklepu było stworzenie miejsca, w którym założyciele CustomForm sami chcieliby kupować meble i artykuły wyposażenia wnętrz.

Mateco podesty ruchome, krajowy lider w technice dostępu do prac na wysokości, który oferuje zaawansowane technologicznie samojezdne urządzenia do prac na  wysokościach od 4 do 92 m.

Bardzo dziękujemy KZGM Katowice za zakup kostki brukowej oraz Zieleni Miejskiej za zakup nasadzeń na potrzebę projektu.

Jutro ruszamy też z malowaniem muralu autorstwa Oli Błędowskiej:

Mural na Modelarskiej 3 w Katowicach, autorstwa Aleksandry Błęowskiej

 

Skip to content