Przejdź do treści

PANATO zbiera cegiełki

Wraz z początkiem kwietnia spółdzielnia socjalna PANATO rusza z kampanią crowdfundingową, której celem jest zebranie kwoty potrzebnej do ukończenia remontu jej pierwszej, prawdziwej siedziby. Nadodrzańska PRACOWNIA PANATO ma być przestrzenią do spotkań i twórczych inicjatyw, a także miejscem pracy członków kooperatywy. Aby jednak zrealizować ten plan, młodzi spółdzielcy potrzebują wsparcia.

Przyszła siedziba PANATO znajduje się przy ulicy Jedności Narodowej we Wrocławiu. Ponad stumetrowy lokal wymaga kapitalnego remontu, a przylegające do niego przestronne patio – odpowiedniej aranżacji. Do realizacji tego niełatwego przedsięwzięcia potrzebne są więc przede wszystkim odpowiednie fundusze. Obecnie członkowie kooperatywy usuwają stare tynki, zdzierają farbę, odkrywając starą cegłę, gruntują i malują ściany. W lokalu konieczna jest wymiana podłogi i okien, montaż instalacji elektrycznej i wodnej, odpowiedniej wentylacji oraz wyposażenia.

Crowdfunding jest formą finansowania przez społeczność różnego rodzaju przedsięwzięć, w zamian za określone świadczenie. Darczyńca może wesprzeć wybraną akcję nawet niewielką sumą. Niezależnie od tego, w ramach podziękowania za okazane zaangażowanie, otrzymuje podarunek – rzeczowy bądź w formie usługi. PANATO również przygotowało wiele oryginalnych prezentów – począwszy od wpisania imienia danej osoby na jednej z cegieł w murze patio, po autorskie, dizajnerskie gadżety.

Przez ponad rok PANATO nie miało swojej stałej siedziby, a na początku funkcjonowania spółdzielni, spotkania jej członków odbywały się w salach Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3. Przez pewien czas biuro oraz warsztat PANATO znajdowały się w jednym z lokali przy pl. Święto Macieja 5.
Spółdzielnia socjalna na cele swojej kampanii pt. „Don’t ignore creativity in need!” wykorzysta serwis indiegogo.com, rozpoczynając już 3 kwietnia br. zbiórkę 12 500 $, która potrwa 31 dni. Jeśli akcja PANATO powiedzie się, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wstawienie okien, podłogi i ogrzewania.

Strona kampanii.

Skip to content