Przejdź do treści

Niezwykłe Nadodrze – spacer z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

Zapraszamy na wyjątkowy spacer po Nadodrzu z przewodniczką Moniką Płoszaj. 
Spacer będzie tłumaczony na Polski Język Migowy przez Agatę Mazieńczuk.

Na spacer zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Nadodrza – przewodniczka będzie opowiadać o Nadodrzu w polskim języku fonicznym, a jej słowa będą tłumaczone na Polski Język Migowy. 

Wycieczka poprowadzi nas przez podwórka, zaułki i bramy Artystycznego Nadodrza.
Odkryj z nami najciekawsze murale oraz rzemieślnicze historie, które warto znać. Spotkaj artystów, którzy wybrali Nadodrze jako przestrzeń swojej pracy twórczej.

W ramach spaceru dowiecie się o rozwoju Nadodrza, jego powojennej historii oraz wyjątkowych miejscach związanych zarówno z tradycyjnym rzemiosłem, jak i nowoczesną sztuką ulicy. 


start: Brama Nadodrza (mural na rogu ulic Łokietka i Drobnera)
24 lipca (sobota)
godz. 12:00
wstęp wolny


Poznaj z nami osiedle rzemiosła i street artu.

Nadodrze to piękne śródmiejskie kamienice i siatka brukowanych dróg między Kleczkoweim, Ołbine, a Starym Miastem. Miejsce opalizujące swoją historią, od kilku lat tętniące artystycznym życiem. Przez wiele lat Nadodrze cieszyło się złą sławą jednego z najbardziej niebezpiecznych osiedli w mieście, obecnie – dzięki zmianom zachodzącym w ramach rewitalizacji – zyskało zupełnie nowe oblicze i życie.

Zapraszamy na spacery z przewodnikami przez podwórka, zaułki, bramy i pracownie wybranych artystów oraz rzemieślników. Odkryj z nami najciekawsze murale i ich historię, miejsca, które warto odwiedzać. Spotkaj artystów, którzy wybrali Nadodrze jako przestrzeń swojej pracy twórczej.


Nadchodzące spacery

Nadodrzański street art
prowadzi Szymon Maraszewski
15 sierpnia (niedziela)
godz. 12:00

Unusual Nadodrze
guided by Sergii Kulchevych
25th of September (Saturday)
12:00 A.M.

Skip to content