Przejdź do treści

MIESIĄC PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO

Kwiecień jest MIESIĄCEM PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO we Wrocławiu. Po raz kolejny już Fundacja Dom Pokoju, wraz z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, organizuje Miesiąc Poradnictwa Obywatelskiego, którego celem jest popularyzacja wiedzy w kwestiach prawno-obywatelskich.

 

W programie między innymi bezpłatne porady prawników oraz szkolenia, a szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej.

 

Do skorzystania z porad prawników zapraszamy szczególnie osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, a nie są objęte nieodpłatną pomocą prawną w ramach systemu rządowego.
Przygotowaliśmy dla Państwa również szereg ciekawych, bezpłatnych szkoleń poświęconych tematyce rozwiązywania sporów.

 


 

Poniżej prezentujemy szczegółowy PROGRAM MIESIĄCA PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO:

 

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE:

05.04, 12.04, 19.04, 26.04.2016 godz. 16-19
Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, Wrocław

 

SZKOLENIA
Miejsce szkoleń: InfoPunkt, ul. Łokietka 5/1, Wrocław
Z powodu ograniczonej liczby miejsc, prosimy o zapisy na szkolenia pod numerem: 71/ 77 24 940 lub poprzez Formularz zgłoszeniowy:https://docs.google.com/forms/d/1D8_bPQD_qr1DpA6oP4kRXMltwK1hSFLYDYHbrcFlozQ/viewform

 

06.04.2016 godz. 15-18
Mediacja kontra proces – czyli co i kiedy warto wybrać mając spór z sąsiadem, małżonkiem czy kontrahentem.

W pierwszej części szkolenia zostaną przybliżone zasady, którymi rządzi się każdy proces sądowy. Uczestnicy nauczą się obliczać terminy, zapoznają się z dokumentacją procesową oraz nabędą wiedzę w zakresie obowiązujących procedur. W drugiej części tematyka skupi się na walorach mediacji, które stanowią coraz popularniejszą formę rozwiązywania sporów.
Prowadząca: Joanna Wajda

 

13.04.2016 godz. 15-18
Twarzą w twarz z mediatorem – czyli szukanie odpowiedzi czy mediacje są lekiem na całe zło?

Kim właściwie jest mediator i jaka jest jego rola w sporze? Kto rozwiązuje sytację konfliktową tak właściwie? Kto za to rozwiązanie bierze odpowiedzialność?
W swojej praktyce mediatora częśto słyszę pytanie „co pani o tym sądzi, pani mediator?” lub po prostu „ale pani mediator, niech pani coś powie”. Czy naprawdę osoba trzecia powinna zabierać głos w sprawie sporu, ktory jej nie dotyczy? Czym się różni fachowa pomoc mediatora od zaangażowania do pomocy w roziązaniu konfliktu postronnej osoby trzeciej – kogoś z rodziny, przyjaciela, kolegi z pracy – to wszystko będzie tematem mojego wykładu.
Prowadząca: Dorota Whitten

 

20.04.2016 godz. 15-18
Poskromienie złośnicy – czyli czy konfliktem i złością można zarządzać?

Aby wogóle usiąść naprzeciw siebie i zacząć rozmawiać potrzebne jest zarządzanie złością. Żłość jest najczęstszą reakcją emocjonalną w momencie, kiedy spotykamy się z barierami w realiazacji konkretnego działania. Złość skutecznie blokuje efektywną komunikację. Co sprawia, że jestem zły? O co najczęściej się kłócę? Co zrobić ze złością i jak zacząć rozmawiać? Postaramy się odpowiedzieć sobie (autorefleksyjnie) na te i inne pytania.
Prowadząca: Dorota Whitten

 

21.04.2016 godz. 15-18
My się tylko kłócimy – czyli czym jest przemoc i jakie mechanizmy ją warunkują.

Podczas szkolenia słuchacze nabędą wiedzę dotyczącą zjawiska przemocy. Dowiedzą się nie tylko czym jest przemoc i jakie są jej rodzaje, ale przede wszystkim przyjrzą się psychologicznym mechanizmom warunkującym jej powstanie.
Prowadząca: Joanna Wajda

 

27.04.2016 godz. 15-18
Jak dobrze wyjść z rodziną, nie tylko na zdjęciu

 

Relacje rodzinne są pierwszymi, z którymi się spotykamy w życiu. W zależności od rozległości rodziny, ilości członków, stopnia pokrewieństwa, ale i stopnia zaprzyjaźnienia – relacje te układają się w sposób komunikowania się, który duplikujemy zakładając własną rodzinę ale i wpływają na atmosferę nieuniknionych rodzinnych spotkań w szerokim gronie. Tam, gdzie jest grupa, w ujęciu socjologicznym, tam pojawi się konflitk. Pytanie, czy rozwiążemy go w sposób konstruktywny czy destruktywny?
Prowadząca: Dorota Whitten

 


 

Zachęcamy do udostępniania informacji w Internecie:

 

https://www.facebook.com/events/531393390356175/


http://poradnictwo.wroclaw.pl/aktualnosci/miesiac-poradnictwa-obywatelskiego-0

 

Działanie finansowane jest ze środków Gminy Wrocław, a jego realizatorem jest Fundacja Dom Pokoju.

Skip to content