Przejdź do treści

Majowa Noc Nadodrza

Kolejna Noc Nadodrza przed nami !
12 godzin wydarzeń. 44 wyjątkowe miejsca.

Koncerty | warsztaty | wystawy | kiermasze | pokazy filmowe | degustacje | aukcje

Odkryj z nami Nadodrze!

https://www.facebook.com/events/1716257381965259/

_______________

1. Piekarnia Krajewscy [Pobożnego 20] 12:00 – 14:00

Piekarnia z tradycjami będzie serwować pączki wrocławsko-lwowskie.

_______________

2. Zakład Ramiarski [Św. Wincentego 31] 11:00 – 16:00

Jan i Lidia Cichutowie zaprezentują swoją pracownię, opowiedzą o rzemiośle i doborze ramy do obrazu.

_______________

3. MisterArt [Cybulskiego 35A] 12:30 – 22:00

Warsztaty artystyczne z irańską nauczycielką i reżyserką Roxaną Mehrafzoun dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 12 lat. Warsztat będzie polegał na tworzeniu rekwizytów upcyklingowych, które zostaną wykorzystane podczas małych etiud. (prowadzone równocześnie w języku polskim i angielskim).

16:00 – 22:00 – coś na ząb, muzyka, dobry film…

https://www.facebook.com/MiserArt/

_______________

4. Zakład Szewski [Łokietka 7] 11:00 – 18:00

Takie ręcznie robione buty wytrzymają 10 lat i dłużej! Zygmunt Trąbczyński opowie o swoim zakładzie, naprawach szewskich oraz szyciu butów na zamówienie.

_______________

5. MDKŚródmieście [Dubois 5] 17.00–20.00

Artyści plastycy z MDK Śródmieście zapraszają. To wyjątkowa okazja na aktywne spotkanie ze sztuką oraz pogłębienie wrażliwości artystycznej wszystkich zainteresowanych – małych i dorosłych, dzieci i rodziców. W programie warsztaty artystyczne:
– monotypia graficzna,
– malowanie,
– rysowanie,
– lepienie z gliny,
– zdobienie szkła,
– szycie szmacianych maskotek.

Ponadto:
– zwiedzanie wystawy „Portret mojego nauczyciela” z opiekunami Galerii,
– kiermasz prac plastycznych na cel charytatywny,
– malowanie dziecięcych buziek,
– prezentacja instrumentów muzycznych.

https://www.facebook.com/MDK-Śródmieście-297099206969246/

______________

6. CRZ Krzywy Komin [Dubois 33/35a] 12:00 – 21:00

– Warsztaty rodzinne – Malarstwo wielkoformatowe- Rodzice wraz z dziećmi będą mieli niepowtarzalną okazję do stworzenia monumentalnego dzieła, w którym przestawią miasto wraz z rzeką

– Instalacja artystyczna TRATWA- każdy uczestnik pod okiem wrocławskich artystów będzie mógł uczestniczyć w stworzeniu unikatowej i wyjątkowej instalacji. Podczas tworzenia instalacji odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych „Tratwa”.

– Warsztaty audiowizualne dla dorosłych- projektowanie przestrzeni

– Miłośników fotografii, miasta, przestrzeni publicznej zapraszamy na długo wyczekiwany wernisaż prac Daniela Grodzińskiego.

– Przez cały dzień można będzie skorzystać ze strefy relaksu, gdzie pojawia sie najlepsze wrocławskie foodtrucki, muzyka oraz leżaki.

https://www.facebook.com/CRZKrzywyKomin/

______________

7. Ekocentrum [Św. Wincentego 25a] 12:00 – 21:00

Śniadanie Fairtrade w ramach Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu, warsztaty recyklingowe oraz spacer z przyrodnikiem po Nadodrzu.

https://www.facebook.com/ekocentrum.wroclaw/
_______________

8. Zakład tapicerski Anatol [Jagiellończyka 7] 12:00 – 22:00

Pan Anatol, nigdy nie doczekał się reklamacji za fachową robotę tapicerską! Zobaczcie rękę mistrza, techniki pracy z antykami i współczesnymi meblami. Płacisz za materiały i pod okiem mistrza obijasz swój mebel.

_______________

9. Zakład Modena [Jagiellończyka 37/1a] 12:00 – 22:00

Wojciech Podgajny opowie o swoim fachu, pokaże maszyny, ruchome czcionki i inne cuda. Zademonstruje też proces ręcznego składu do druku.

Zbierz+odbierz: 25% zniżki na wizytówki i pieczątki.

_______________

10. Bistro Od Koochni [Oleśnicka 7a] 12:00 – 22:00

Co powiecie na małą podróż w czasie razem z nami? Proponujemy odwiedzić dawne Breslau — królestwo kiełbasy! To ona będzie w centrum naszego Nocnego menu.

Zbierz+odbierz: 10% rabatu dla wszystkich, dodatkowo dla robiących zakupy na ponad 50 zł kupon na 10% rabatu do wykorzystania w inny dzień

https://www.facebook.com/Od-Koochni-kuchnia-bistro-467871599901089/

_______________

11. Kontury Kultury [Jagiellończyka 10a] 16:00 – 22:00

I. Autorskie oprowadzanie po wystawie „Zrób to sam, czyli rekonstrukcja kultury z wykorzystaniem papieru, blachy i profili aluminiowych” Mirosława Słomskiego. Autor zaprezentuje projekt “Obiektarium” będący mobilną galerią obiektów z pogranicza sztuki i techniki. Dystrybutor batonów filozoficznych, radar symetryzacji kulturowej, rejestrator transsubstancjalny, naścienny wehikuł czasu – to tylko niektóre z “urządzeń”. Artysta nie ukrywa fascynacji ready mades i schulzowską metafizyką drugiego życia bytów zużytych.
“Zrób to sam” to zachęta by nawet najbardziej ambitne i nierealne przedsięwzięcia brać w swoje ręce i je realizować. Dla siebie, dla innych, przy ich pomocy.

II. Otwarcie wystawy multimedialnej „Talking walls”, przygotowana przez grupę DIVISION. Mówi się, że „ściany mają uszy”. Chociaż powiedzenie to nie straciło na aktualności to równie dobrze można by dziś powiedzieć, że „ściany mają usta”. Gdziekolwiek się nie ruszymy, w każdej sferze naszego życia otrzymamy dobre rady i wskazówki jak postępować, myśleć, co robić, czym się kierować w życiu. Piękno, brzydota, dobro, zło zostaje autorytatywnie określone w internecie, telewizji, szkole, domu, na ulicach. Ściany do nas mówią. I to z każdej strony. Jaki to ma wpływ na indywidualną kondycję psychiczną współczesnego czlowieka ?

Grupa DIVISION – powstała w Konturach Kultury w 2014. W jej skład wchodzą: Sandra Soluszyn, Anna Przeliorz, Korneliusz Gorczyca, Maciej Klimczak, Tomasz Wiktor. Grupa pracuje podczas warsztatów z animacji i vj’ingu prowadzonych w Konturach Kultury.

https://www.facebook.com/konturykultury/

______________

12. Nadodrze Cafe Resto bar [Drobnera 26a] 16:00 – 22:00

Leniwy weekend i Impreza na werandzie (jak się dobrze poskłada to również na… plaży!) Otwarcie baru zewnętrznego. DJ, Muzyka, jedzenie, chill.

Zbierz+odbierz: 10% na piwo

______________

13. Róża Rozpruwacz [Jagiellończyka 2] 17:00 – 22:00

17:00–19:00 — Warsztaty szycia workoplecaka, ilość miejsc: 5 / cena: 15 PLN / zapisy: info@rozarozpruwacz.pl
19:00–22:00 — Darmowe konsultacje szyciowe: coś krawieckiego Cię męczy? Jeśli drobnostka spędza Ci sen z powiek, spróbujemy pomóc, zapraszamy! 🙂

Zbierz+odbierz: Wymień zestaw pieczątek na 10% zniżki na majowe i czerwcowe warsztaty krawieckie.

______________

14. Klub pod Kolumnami [pl. św. Macieja 21] 08:00 – 23:00

Na wystawie zaprezentowane zostaną eksponaty ze zbiorów członków Wrocławskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów z dziedziny: numizmatyki, filatelistyki, fonotelistyki (karty telefoniczne), filokartystyki (kartki pocztowe).

Motywem przewodnim ekspozycji będzie „Europa w kolekcjonerstwie”.

Patronat Honorowy wystawy: Bogdan Zdrojewski poseł do Parlamentu Europejskiego, Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Piotr Muszyński wiceprezes Zarządu Orange Polska S.A.

https://www.facebook.com/klub.podkolumnami
_______________

15. MaluMika [Jagiełły 3/5] 11:00 – 23:00

MaluMika otwiera kawiarenkę, która potrzebuje kolorów! Pomaluj dla nas kafelek za darmo, który będzie zdobił nasz blat. Jeśli nie chcesz go zostawiać u nas, możesz wziąć go do domu za 12zł.

Zbierz+odbierz: Kafelek za darmo, 10% rabatu na kawę

https://www.facebook.com/MaluMikaWroclaw/
_______________

16. Nikiel Gallery [Łowiecka 9] 19:00 – 23:00

„Food stories recolllected” – instalacja multimedialna / performance / spotkanie // Agata Elsner i Marek Straszak

„Food stories recolllected” to multimedialna instalacja, będąca fuzją dwóch projektów: performansu „Historie kuchenne” Agaty Elsner i Magdy Jagniewskiej oraz instalacji „Recollected” Marka Straszaka. „Food stroies recollected” to zmysłowa opowieść o historii żywności i żywienia, która wyłoni się ze świata stworzonego przez obraz, zapach, dźwięk, smak i dotyk. Tropiąc różnorodne ciekawostki związane z historią jedzenia – za pomocą faktów, statystyk i liczb – autorzy pokażą rzeczywistość pełną absurdów kulinarnych, przesądów, stereotypów, wykluczeń, zapożyczeń oraz przypadków, które zadecydowały o wyglądzie świata, nie tylko w jego perspektywie gastronomicznej.
W trakcie spotkania będzie okazja, aby dowiedzieć się – między innymi – dlaczego rzymscy legioniści nie jadali mięsa? Dlaczego w średniowieczu ziarna komosy, proso czy kasza z rdestu były przeznaczone dla biedoty, a dziś zajadą się nimi aktorki? Kto pierwszy spróbował kawy i dlaczego uznana była za dzieło szatana?

Dzięki przygotowanej przez nich instalacji multimedialnej wyłoni się niesamowity i dziwny świat żywienia – nieoczywisty, skomplikowany, wyłamujący się prostym klasyfikacjom, a jednak w swojej ewolucyjnej dynamice logiczny i uporządkowany.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, będącego częścią Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

https://www.facebook.com/Food-Stories-Recollected-270700096596096/

_________________

17. Bema Cafe [Drobnera 38] 9:00 – 24:00

Aromatyczna kawa, zimne przekąski i gorąca atmosfera.

Zbierz+odbierz: 10% rabatu na kawę.

_________________
18. Piecownia [Łokietka 9] 12:00 – 24:00

Zapraszamy serdecznie do wizytowania naszej galerii gdzie czeka na Państwa szeroki wybór dzieł sztuki i rękodzielniczych wyrobów. Ponadto zachęcamy do udziału w warsztatach lepienia z gliny (oferta obejmuje tylko lepienie, jeśli ktoś zechce utrwalić swe prace- istnieje możliwość zrobienia tego w późniejszym terminie). Dzieci nawet te najmłodsze zachęcamy do lepienia wraz z rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem.

https://www.facebook.com/Piecownia

______________

19. Natura Rzeczy [Jagiellończyka 24] 10:00 – 24:00

W Noc Nadodrza nastąpi inauguracyjne otwarcie sklepu Natura Rzeczy. Przewidujemy liczne zniżki i promocyjne ceny na produkty do wnętrz od polskich twórców. O godzinie 12:00 warsztaty szydełkowania z LaczapaKabra, o 17:00 warsztaty tworzenia własnej Kokedamy- japoński wiszący ogród. Przez cały dzien będzie można oglądać wystawę prac wrocławskiej tatuatorki- Dżo Lamy. Na dzieci czekać będzie konkurs rysunkowy w kórym do wygrania będzie pluszowy, ręcznie uszyty miś.

Zbierz+odbierz: Zniżki na produkty; losowanie kuponów upominkowych. Przy zakupie powyżej 100 zł bawełniana torba nr gratis.

https://www.facebook.com/naturarzeczyPL/

_______________

20. AMANI [Pomorska 55/33u] 10:00 – 24:00
Dolnośląskie SuperFoods. Gotowanie i degustacja.

Zbierz+odbierz: 10% zniżki na cały asortyment.

https://www.facebook.com/amaniwroc/

_______________

21. Powoli [Rydygiera 25/27] 10:00 – 24:00

Pyszne jedzenie i muzyką grana wprost z oryginalnych, starych winyli.

Zbierz+odbierz: kompot do posiłku za darmo.

https://www.facebook.com/sniadaniaiobiady

______________

22. Galeria Sztuki Ślimak [Łokietka 3] 10:00 – 24:00

16:00 -18:00 — Prezentacja jednego Obrazu — Marc Chagall” Zakochani nad miastem”, Hans Memling” Sąd Ostateczny”.

18:00 – 20:00 — Artystyczny Tatuaż Henną- Natalia Lesniewski, Renata Kurczyńska, Maciej Jaroszczuk.

21:00 – do oporu — Koncert Piosenki Literackiej” Gitarą i Piórem” Kamil Borkowski, Marcin Piotrowski, Dawid Gębala.

https://www.facebook.com/slimak.galeria

______________

23. Cafe Rozrusznik [Cybulskiego 15] 10:00 – 24:00

Na ścianach lokalu zawisną kanapki Anny Gawłowskiej. Prosimy nie zjadać ekspozycji! Popołudnie i wieczór umilą lokalni dysk dżokeje.

https://www.facebook.com/caferozrusznik

______________

24. Mama Ziemia [Jedności Narodowej 89] 10:00 – 24:00

WIELKIE OTWARCIE. Dołącz do naszej wspaniałej parady z etniczną muzyką graną na żywo przez zespół FOLIBA.

Start: 15:00 Plac Bema – kierunek MAMA ZIEMIA.

https://www.facebook.com/events/184153991977397/

______________

25. Macondo [Pomorska 19] 11:00 – 24:00

20:00 — Koncert muzyki improwizowanej: Mateusz Rybicki – klarnet, Zbigniew Kozera – kontrabas / Wstęp 20 zł.

https://www.facebook.com/naszemacondo
______________

26. WIDEMA [Probusa 2] 11:00 – 24:00

Prezentacja zestawów do kreatywnej zabawy dla dorosłych i dzieci. Gipsowe odlewy, piaskowe obrazki, mydlany świat, tkanie z koralików, filcowanie na sucho, skratch art, malowanie po numerach, decoupage, cekinowe obrazki. Możecie własnoręcznie pomalować gipsowy magnes lub stworzyć cekinowy obrazek. Pokażemy także zestawy do haftu (krzyżykowego, koralikowego, cieniowanego, wstążeczkowego).

Na życzenie, indywidualny warsztat z haftu krzyżykowego albo koralikowego. Przy zakupie dowolnego zestawu do haftu, tamborek hafciarski za jeden grosz !

Zbierz+odbierz: 10% rabatu na wszystko

https://www.facebook.com/widema9098

______________

27. Pierce of Cake [Śrutowa 17/1] 11:00 – 24:00

Game over Mr. Pacman to interaktywna wystawa sprzętu komputerowego z lat 80 i 90 ubiegłego wieku. Uczestnicy wydarzenia będą mogli nie tylko zapoznać się z twórczością artstów związanych. tzw. demosceną, ale także dotknąć prezentowanego retro sprzętu; obsługiwać programy i pograć w stare oraz nowe gry. W trakcie wystawy odbędzie się projekcja dem z Atari 65xe z komentarzem pomysłodawcy wydarzenia. Turnieje w gry dla dzieci i dorosłych. Prezentowantowany sprzęt: Amiga 1200, Amiga 600,Commodore 64, Atari 65xe, Gameboy, Game’n’watch.

12:00 – otwarcie wystawy
14:00 – prezentacja demosceny
15:00 – turniej gier dla dzieci
20:00 – prezentacja demosceny
21:00 – turniej gier

Prezentowany sprzęt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały czas trwania wystawy.

https://www.facebook.com/pierceofcake

Zbierz+odbierz: 20 % rabatu na wszystko
______________

28. Lody Roma [Rydygiera 5] 12:00 – 24:00

Najlepsze we Wrocławiu lody rzemieślnicze. Ten sam smak od 1946 roku!

Zbierz+odbierz: darmowa gałka lodów tego samego dnia.

https://www.facebook.com/lodziarniaroma

______________

29. PANATO CAFE [Jedności Narodowej 68a] 12:00 – 24:00

Tę noc przejmuje RABRBAR. Rabarbarowe kawy, rabarbarowe soczki, rabarbarowy świat.

Zbierz+odbierz: 15% rabatu na kawę

https://www.facebook.com/panatocafe

PANATO

Panato zaprasza do pracowni sitodruku na drukowanie projektów z premierowej kolekcji WroStory, która jest efektem współpracy nadodrzańskich grafików i rękodzielników. Uczestnicy będą drukować grafiki na koszulkach i torbach dostępnych w pracowni lub przyniesionych przez uczestników.

18:00-22:00 – Otwarta Pracownia Sitodruku – drukowanie grafik na torbach i koszulkach
20:00 – Premiera i pokaz mody najnowszej kolekcji WroStory

https://www.facebook.com/events/197953707255762/
______________

30. PRACOWNIA OTWARTA [Pomorska 55/32u] 12:00 – 24:00

Wystawa prac rysunkowych oraz malarskich uczniów Pracowni Otwartej podsumowująca rok pracy. W wystawie weźmie udział około 15 osób z trzech grup o różnorodnej specyfice: grupa hobby / prowadzona przez Annę Szejdewik (Coxie), grupa ASP / prowadzona przez Ewę Zwarycz, grupa Architekci / prowadzona przez Hannę Moskal. Tematyka prac obejmuje głównie rysunkowe oraz malarskie studium martwej natury, ale także rysunek z wyobrażni, ilustrację. Wystaw odbędzie się w przestrzeni, naszych sąsiadów, POCO galerii.

Wernisaż godz.18:00

https://www.facebook.com/Pracownia-Otwarta-kurs-rysunku-i-malarstwa-Wrocław-317419361691709

______________

31. Szara Wrona [Pomorska 27] 12:00 – 24:00

Zapraszamy na wernisaż wystawy, której tytułu nie zdradzamy. Przyjdźcie z czystym umysłem, bez uprzedzeń na ucztę dla oka. Ponadto specjalne menu – nowe desery i przekąski!
Dla pokrzepienia ciała mamy także kawy i piwa w promocyjnych cenach tego dnia!

18:00 — Wernisaż niespodziankowej wystawy.

Zbierz+odbierz: 10% rabatu na każdą kawę i piwo lane

https://www.facebook.com/szarawrona
______________

32. Dobra Karma [Cybulskiego 17] 12:00 – 24:00

Dobre jedzenie, wegańskie wino z ekologicznych winnic. Wystawa prac Piotra Masełkowskiego i DJ grający majowe odświeżajace rytmy.

Zbierz+odbierz: napój 0,33l gratis

https://www.facebook.com/dobrakarma108

______________

33. Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze [Łokietka 5] 12:00 – 24:00

Moda na Nadodrzu, czyli kolejne targi niezwykłości od wrocławskich projektantów. Wieczorową porą wielka nadodrzańska potańcówka na podwórku!

https://www.facebook.com/ModaNaNadodrzu
______________

34. Mango Mama [Jedności Narodowej 77] 12:00 – 24:00

Minus 50% na pyszne smakołyki STREET FOOD serwowane naprzeciwko Mango Mama!

https://www.facebook.com/mangomamafood
______________

35. Bistro Kultura [Pomorska 43] 12:00 – 24:00

Słodkości, specjalne dania, hiszpańskie wino, czeskie piwo i romantyczna kolacja do wygrania – Bistro Kultura po raz pierwszy świętuje Noc Nadodrza.

12:00 — ZaBURZEnie w design’ie – wystawa młodej projektantki wnętrz Pauliny Burzy Burzyńskiej.

Od 20:00 — Możliwość porozmawiania z projektantką oraz uzyskania porady w kwestii projektowania.

Paulina Burza Burzyńska to twardo stąpająca po ziemi młoda projektantka, skupiona na realizacji postawionych przed sobą celów, ale również bujająca w obłokach artystka, dążąca do spełniania swoich marzeń. Zainteresowanie niekonwencjonalnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami we wnętrzach odzwierciedla pojmowanie przez nią rzeczywistości. Nie boi się wyzwań i podejmowania odważnych decyzji – w architekturze, jak i w życiu osobistym. Wyzwania są motorem napędzającym ją do działania – dzięki nim i odwadze, z jaką do nich podchodzi, realizuje się na wielu płaszczyznach, z których największą jest właśnie projektowanie.Wystawa poświęcona procesowi twórczemu jaki towarzyszy młodej projektantce, oraz jej dotychczasowym pracom.

***Każdy klient weźmie udział w losowaniu romantycznej kolacji dla dwojga.

https://www.facebook.com/bistrokultura
______________

36. Meblodzieło [pl. Św. Macieja 11] 12:00 – 24:00

Zapraszamy na warsztaty z najpopularniejszych technik stylizacji mebli farbami Chalk Paint® by Annie Sloan, warsztaty malowania tkanin, pokazy możliwości farb Chalk Paint® oraz prezentacje multimedialne dotyczące postaci Annie Sloan. Ponadto oferujemy warsztaty:

15:00 – 16:00, 20:00 – 21:00: Warsztaty malowania tkanin (45zł*): Ozdabiamy poszewki na poduszki oraz bawełniane torby za pomocą szablonów i farby Chalk Paint®. Każdy uczestnik wróci do domu z własnoręcznie wykonaną poszewką na poduszkę. W cenie warsztatów poczęstunek oraz wykorzystane produkty (farby, szablony, poszewki i torby).

13:00 – 15:00, 17:00 – 19:00 Farby na stół! Warsztaty z najpopularniejszych technik stylizacji mebli z zastosowaniem farb kredowych Chalk Paint® i innych produktów Annie Sloan (100zł*). Dwa kolory, przecierka, woskowanie, efekt użycia ciemnego wosku, barwienie wosku, efekt spękań, efekt bejcy, efekt pociągnięć pędzla, zastosowanie szablonów i inne. W cenie warsztatów poczęstunek oraz wykorzystane produkty (farby, woski itp).

*Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy – piszcie na kontakt@meblodzielo.pl lub dzwońcie pod numer 606 462 938.

https://www.facebook.com/Meblodzielo
______________

37. Lemur [Kurkowa 39] 15:00 – 24:00

„Czy KOTY lubią abstrakcje?”. Wernisaż i wystawa w galerii LEMUR. Rafał Dalek – ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem wnętrz i mebli. Wiele jego prac znajduje się w prywatnych kolekcjach, zarówno w kraju, jak i za granicą. www.rafaldalek.com

https://www.facebook.com/lemurarchitekciMJ
______________

38. Galeria Kaprysy [Łokietka 10] 15:00 – 24:00

17:00 – 24:00 Aukcja Sztuki na rzecz bezdomnnych zwierząt 'Must Love Pets’ III Edycja (cały dochód przeznaczony na rzecz 'Staruszkowa’ Domu Spokojnej Starości dla bezdomnych i potrzebujących Psów w Karpaczu)

https://www.facebook.com/kaprysygaleriasztuki/

______________

39. Galeria DIA [Chrobrego 23] 19:00 – 24:00

19:00 „Madonny. Kobiety, matki, boginie” – wernisaż wystawy malarstwa Ewy Podleś

https://www.facebook.com/Galeria-DIA-575788379108427/

______________

40. Kolektyf [Rydygiera 23] 19:00 – 24:00

Laik – „Just playing” – pierwsza wystawa wrocławskiego artysty graffiti.

https://www.facebook.com/kolektyf/

______________

41. HART – Hostel & Art [Rydygiera 25b] 11:00 – 02:00

16.00 – Freeganizm w praktyce – spotkanie i wykład
17.00 – warsztaty robienia instrumentów ze śmieci
19.00 – TRASHROOM – odsłonięcie pokoju i wernisaż prac Bożeny Grzyb-Jarodzkiej, Aleksandry Jarodzkiej, Anastazji Jarodzkiej i Pawła Jarodzkiego
20.30 – koncert najlepszego zespołu SKA
21.30 – SILENT PARTY na Dziedzińcu Artystycznym

W Noc Nadodorza przygotowaliśmy wydarzenia specjalne, prezentacja i otwarcie nowej przestrzeni. O 16.00 – warsztaty/wykład: Freeganizm w praktyce. 17.00 – warsztaty robienia instrumentów ze śmieci. 19.00 – TRASHROOM – jest to próba nadania porządku śmieciom rzeczywistym i wirtualnym. Uwaga: sztuka radykalnie ekologiczna! Projekt przygotowany jest przez czwórkę artystów: Bożenę Grzyb-Jarodzką, Aleksandrę Jarodzką, Anastazję Jarodzką i Pawła Jarodzkiego. Otwarciu towarzyszyć będzie wernisaż prac wymienionych artystów. Wydarzenia organizowane przez HART, Powoli i Znasz Ich CAFE-BISTRO: 20.30 koncert najlepszego zespołu SKA i wizualizacje na kamienicach. 21.30 – 2.00 zakończenie Nocy Nadodrza na Dziedzińcu Artystycznym – SILENT PARTY!

https://www.facebook.com/HART.Rydygiera25a/
______________

42. Znasz Ich Cafe – Bistro [Rydygiera 25b] 12:00 – 02:00

Nietuzinkowa kuchnia, wydarzenia kulturalne oraz orzeźwiające napoje- bezalkoholowe i alkoholowe. Dobry punkt na początek i koniec podróży po Nadodrzu. Zapraszamy na ogródek letni na Artystycznym Dziedzińcu Nadodrza.

https://www.facebook.com/znaszich/

______________

43. Bistro Narożnik [Rydygiera 30] 12:00 – …

Główna atrakcja to Wine Casino- wciągająca gra w towarzystwie dobrego wina. Wyśmienita zabawa wraz z degustacją, która pobudza wszystkie zmysły i wprowadza gości w dobry nastrój. Uczestnictwo w grze płatne 30 zł od osoby (degustacja kilkunastu win).

Ponadto konkursy wraz z nagrodami od wrocławskiego Browaru Profesja.

Zbierz+odbierz: za zebranie wszystkich pieczątek ciastko + napój bezalkoholowy w prezencie. Możliwość odebrania nagrody do końca maja.

https://www.facebook.com/bistronaroznik/
______________

44. W Dobrym Stylu [Probusa 5] 17:00 – …

Bezpłatne konsultacje fryzjerskie oraz wernisaż artystyczny.

https://www.facebook.com/wdobrymstylu.wroclaw/

Skip to content