Przejdź do treści

Jak odnawiać kamienice?

W ramach projektu mikrograntowego „Kamienice z Nadodrza” 23 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie na temat renowacji kamienic. W Infopunkcie Nadodrze rozmawialiśmy z zaproszonym ekspertem i ekspertkami o tym, jakie skarby kryją kamienice, jak o nie dbać i co jest kluczem do spektakularnej renowacji.

– Jak się poczuć w kamienicy “jak u siebie”? Co to w ogóle znaczy?
– Jak rozprawić się ze stereotypami?
– Jak zmienia się postrzeganie kamienic i co sprawia, że w niektórych miejscach (także w internecie) przeżywają one swoją drugą młodość?


Goście spotkania:

🔸 Piotr Pelc – absolwent wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu, katedry zabytkoznawstwa i konserwatorstwa. Na co dzień zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, a jego działania i realizacje możecie śledzić na stronie Pracownia Konserwacji Zabytków – Piotr Pelc
https://www.facebook.com/piotrpelckonserwacja/

🔸 Magda Jarczewska-Bomba – autorka projektu Wrocławskie kafle / / / old kafel story, który w skrócie można opisać słowami: kafle, Wrocław, odkrycia. Wykonane przez nią fotografie kolorowych i wzorzystych kafli zachęcają do wyruszenia w inspirującą podróż po Wrocławiu szlakiem starych kafli ukrytych w kamienicach.

Więcej kafli kamienicowych znajdziecie na stronie https://oldkafelstory.blogspot.com/

🔸 Kasia Kwiecień – Autorka bloga Mieszkanie w Kamienicy, w którym opowiada o tym, co kryją kamieniczne kąty. Na co dzień dba o wizerunek marek pisząc dla nich teksty i nie tylko. Wielbicielka wizyt na targach staroci i pizzy! Jej opowieści o kamienicach znajdziecie na jej stronie http://www.mieszkaniewkamienicy.com/

Prowadzenie:
🔸 Jacek Sterczewski – socjolog, aktywista, mieszkaniec Przedmieścia Oławskiego. Pracownik Infopunktu Nadodrze, gdzie zajmuje się projektami dotyczących rozwoju gospodarczego i społecznego osiedli Wrocławia. Prowadzi bloga i podkast społeczny Lokacje.

Skip to content