Przejdź do treści

Football przeciwko rasizmowi

  • Nadodrze

Fundacja Dom Pokoju i Stowarzyszenie Tratwa zapraszają na VII edycje turnieju piłki nożnej „Futbol przeciwko rasizmowi”!miejsce: boisko Szkoły Podstawowej nr 58, ul. Składowa 2/4, Wrocław

boisko Gimnazjum nr 4, ul. Paulińska 14

czas: niedziela, 11.10.2015, 10:00- 18:0011 października po raz kolejny przyłączymy się do ogólnoeuropejskiej akcji „Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie". Pokażemy, że w piłkę nożną mogą grać wszyscy, bez względu na wyznanie, pochodzenie czy kolor skóry! Chcemy promować wielokulturowość, a tym samym sprzecić się rasizmowi, ksenofobii oraz wszelkim formom dyskryminacji. Nadodrzański turniej organizowany jest w ramach akcji „Futbol Przeciwko Rasizmowi”, która w dniach 9-23 października będzie przeprowadzana w całej Europie. Jej celem jest uczenie tolerancji i uznania dla wielości kultur i różnych postaw oraz zapobieganie aktom agresji wśród młodzieży. 

„We are football people”

W rozgrywkach udział brało będzie 7 drużyn, złożonych między innymi z mniejszości narodowych, różnych grup etnicznych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Lista zgłoszonych drużyn:
1. Stowarzyszenie Rita Baum
2. Wrocław.pl
3. Google
4. Normals Nomada
5. Africa United
6. KS Piłkarze
7. CRK- Centrum Reanimacji Kultury
8. Plan W
9. Razem
10. Otwarte Klatki
11.Błotniaki
12.Google 2

Na boisku przy ul. Składowej od 10:00 do 18:00 oprócz rozgrywek sportowych zaplanowano szereg atrakcji! Zabawy dla dzieci i młodzieży oraz zajęcia plastyczne m.in. przygotowane przezKontury Kultury warsztaty z malarstwa wielkoformatowego. Pokażemy także jak z prostych składników dostępnych w kuchni można samodzielnie zrobić domowe, zdrowe słodycze.

Zapraszamy !

*Na turniej piłkarski zapraszamy w ramach FARE Action Weeks 2015 (Football Against Racism in Europe). Sieć FARE koordynuje działania przeciwko rasizmowi na i wokół stadionów piłkarskich w Europie. Każdego roku organizuje tydzień działań podczas którego fani piłki nożnej występują razem przeciwko dyskryminacji.

Skip to content