Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Nadodrze i inne kobiety – spacer z przewodniczką

14 lipca 2019 @ 12:00 - 15:00

Zapraszamy na serię spacerów z przewodnikami przez podwórka, zaułki i bramy Artystycznego Nadodrza.
Odkryj z nami najciekawsze murale i ich historie, miejsca, które warto odwiedzać. Spotkaj artystów, którzy wybrali Nadodrze jako przestrzeń swojej pracy twórczej.

W ramach spaceru dowiecie się o przemysłowych początkach Nadodrza, a także jego odbudowie po wojnie i życiu wrocławskich Pionierów.

start: Brama Nadodrza (mural na rogu ulic Łokietka i Drobnera)
Prowadzi: Renata Bardzik-Miłosz
_________

„Nadodrze i inne kobiety” to tytuł herstorycznej wędrówki po Nadodrzu. Herstorycznej – czyli przedstawiającej historię kobiet w jakiś sposób związanych z tą częścią miasta. Bohaterkami będą m.in. piosenkarka Anna German, rzeźbiarka Jadwiga Skomorowska (autorka rzeźby Macierzyństwo przy Bulwarze Słonecznym) czy współczesna artystka Kasia Kmita.

Autorką scenariusza spaceru jest Karolina Dzimira-Zarzycka, historyczka sztuki i polonistka, pisząca o polskiej kulturze i historii kobiet m.in. dla portali Culture.pl, Historia:poszukaj, Enter the ROOM czy Szajn, a także twórczyni wystawy edukacyjnej „Legendarna Pustowójtówna”. Tekst przeczytała Karolina Micuła, aktorka i laureatka honorowej nagrody WARTO za „połączenie sztuki ze społecznym zaangażowaniem”.

Jakie bohaterki związane były z tą częścią miasta? Gdzie można znaleźć ich ślady? Co mówi ich (nie)obecność w miejskiej przestrzeni?

_________

📆
Kolejne spacery:
🎗Herstoryczny, „Nadodrze i inne kobiety”
10.08, godz. 10:00

🎭 Niezwykłe Nadodrze
21.09, godz. 12:00

📻 Muzyczny, „Radio Nadodrze”
21.09, godz. 17:00

🇬🇧 Unusual Nadodrze
12.10, godz. 11:00

Szczegóły

Data:
14 lipca 2019
Czas:
12:00 - 15:00