Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Mistrzowie rzemiosła Nadodrza i Przedmieścia Oławskiego

31 stycznia 2019 @ 19:00 - 21:00

Rzemieślnicy kojarzeni są z poprzednią epoką produkowania przedmiotów, ale tajemnice fachu i rękodzieła fascynują także młodsze pokolenie. Mistrzowie rezydujący w swoich zakładach od dziesiątków lat pełnią często bardzo ważną rolę w lokalnej społeczności – także we Wrocławiu, na Nadodrzu i Przedmieściu Oławskim.

Będziemy mogli się o tym przekonać już 31 stycznia podczas spotkania „Mistrzowie Rzemiosła” w Infopunkcie Nadodrze Łokietka 5.

Opowieści rzemieślników – spotkanie i dyskusja

Podczas dyskusji z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się jak najlepiej przekazywać dziedzictwo rzemieślników i w jaki sposób ich historie mogą zainteresować dzisiejszych konsumentów oraz mieszkańców. Udział w rozmowie wezmą Ludomir Domański, złotnik i wieloletni starszy cechu Bractwa Rzemiosł Artystycznych, młoda twórczyni ręcznie składanych notesów marki „Dopiletero” Agata Prawdzik i Robert Gacek, aktywista ze stowarzyszenia Akcja Miasto pracujący nad internetowym przedstawieniem wrocławskich rzemieślników.
Poznamy opowieści rzemieślników przedstawione w różnych formach: zdjęcia nadodrzańskich zakładów wykonane przez Leszka Sulicha. reportaże radiowe z Przedmieścia Oławskiego nagrane w ramach projektu Mikrograntów „Kroniki Sklepowe Trójkąta”.

Zaproszeni goście:

Ludomir Domański
Mistrz pozłotnictwa, posiada także dyplom nr 4 Mistrza Rzemiosł Artystycznych przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wykłada oraz prowadzi zajęcia z ramiarstwa i pozłotnictwa ze studentami w Wyższej Szkole Rzemiosł Artystycznych we Wrocławiu.
Przez wiele lat pełnił funkcję starszego cechu Bractwa Rzemiosł Artystycznych, jego firma Ramy Domański powstała w 1978 roku we Wrocławiu.

Agata Prawdzik
Pomysłodawczyni cyklu “Mistrzowie Nadodrza” i marki Dopiletero. Tworzy książeczki, które przeznaczone są do przekazywania szczęśliwych myśli.
Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie. Co to oznacza? Drukujemy techniką letterpress, każdy wiersz składając literka po literce.

Robert Gacek
Aktywista miejski. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Jest członkiem m. in. Stowarzyszenia Akcja Miasto, Wyspa Słodowa 7 oraz wrocławskiej rady ds. WBO i transportu rowerowego. Jest wielokrotnym liderem projektów we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Pracuje w branży IT.

Szczegóły

Data:
31 stycznia 2019
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Categories:
,