Przejdź do treści

TyDzień Kobiet na Nadodrzu!

Z okazji Dnia Kobiet zadałyśmy kobietom i dziewczynom prowadzącym biznesy na Nadodrzu pytania o to czego życzą sobie i innych kobietą z okazji tego dnia. Wyszła nam z tego bardzo ciepła i wspierająca mini-kampanią, którą możecie w całości zobaczyć poniżej.

Kuferek z koralikami / Edyta Chmielarz, adres: ul. Jedności Narodowej 96

Kuferek z koralikami to wyjątkowy sklep z koralikami i biżuterią gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Kamienie naturalne, te małe i te duże, z dziurkami i bez, koraliki żelki, zawieszki żyrafy, kwiatuszki, sznurki, drobne koraliki szklane, niepowtarzalna biżuteria, kreatywne warsztaty… można wymieniać godzinami co u nas można znaleźć.

Kim jesteś i co robisz? Jestem Edyta, uwielbiam życie, rower i góry, prywatnie jestem mamą dwójki czortów, a od 13 lat szczęśliwą właścicielką sklepu z koralikami. Nie będę się rozpisywać, ale uwielbiam mój sklep. Jest taki jaki nigdy nie śniłam że mógłby być… i wiem, że gdyby nie dziewczyny, które dla mnie pracują, nigdy by też taki nie był. Więc niby prowadzę sama, ale bez nich, to nie to samo. Więc w sumie jest nas 5.

Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet? Czego sobie życzę? Równowagi w życiu. Gdy się skupiam na jednym, drugie się sypie i tak w kółko. Ale wierzę że kiedyś mi się uda pogodzić wszystko 

Czego życzysz innym kobietom z okazji Dnia Kobiet? Czego życzę innym kobietom? Aby znalazły w życiu to, co je uszczęśliwia i to robiły. To dodaje skrzydeł!

cafe rozrusznik / Dorota Radwańska, adres: ul. Cybulskiego 15

Kiedyś tancerka i baristka, dziś właścicielka Cafe Rozrusznik.
Miłośniczka kawy, wina i dobrego jedzenia. Prowadzenie kawiarni traktuje jako styl życia, pasję i małą cegiełkę w dobrej energii tego świata. W listopadzie 2022 otrzymała tytuł Wrocławianki Roku w kategorii „small biznes”.

Cieszę się, że Rozrusznik stał się 'domem’. Naszym miejscem, w którym spotykają się sąsiedzi, muzycy, rzemieślnicy, artyści, szefowie kuchni. Udaje nam się łączyć nie tylko najlepsze smaki kawy, ale też ludzi o różnych poglądach, wyznaniach, kulturach. Ten czynnik ludzki jest najważniejszy, mówi o wartościach firmy i jest najcenniejszym doświadczeniem. Jak sądzę – zero wastowe podejście, rozwijanie świadomości o zmniejszaniu ilości śmieci, niemarnowaniu jedzenia są małym, a jednak milowym krokiem naszej misji.

Kim jesteś i co robisz? Jestem miłośniczką kawy, wina i dobrego jedzenia.

Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet? Z okazji Dnia Kobiet życzę sobie dużo miłości i odwagi w dążeniu do kolejnych celów.

Czego życzysz innym kobietom z okazji Dnia Kobiet? Kobiety – życzę Wam piękna, dobra i spełnienia. Dzięki Wam świat jest łagodny i znośny

NADO, adres: pl. Św. Macieja 10

Kim jesteście i co robicie? Basia Śniegula (Barbara Sniegula) i Ania Bittner projektują kubki i prowadzą warsztaty w pracowni ceramiki w galerii Nado przy ul. Pobożnego 26.

Czego życzycie sobie i innym Kobietom z okazji Dnia Kobiet? Z okazji Dnia Kobiet życzymy sobie czułych i silnych mężczyzn, a innym kobietom wiary, że cuda się zdarzają. A tak na serio to odpuszczenia, akceptacji siebie, czasu na twórczość i pitolenie o głupotach, a przede wszystkim zachwytu życiem i sobą!!!

Pracownia Cisowska / Natalia Cisowska, adres: pl. Św. Macieja 7b/10

Kim jesteś i co robisz? Jestem architektką wnętrz i pomagam ludziom w tworzeniu ich miejsc do życia. Od niedawna prowadzę profil na IG @chata_z_odzysku o remoncie mojego mieszkania i urządzaniu go przedmiotami z drugiego obiegu.

Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet? Życzę sobie więcej odwagi, by nie płynąć z głównym nurtem, a swoimi ścieżkami podążać za marzeniami.

Czego życzysz innym kobietom z okazji Dnia Kobiet? Kobietom życzę jak najwięcej szczerości. Pamiętajcie, wszystkie jesteście super takie, jakie jesteście.

Mętlik Studio – Nanago dizajn / Natalia Bańkowska, adres: ul. Pobożnego 10b

Kim jesteś i co robisz? Jestem tatuatorką z prawie 4-letnim doświadczeniem. Właśnie otworzyłam swoją małą pracownię tatuażu na ul. Pobożnego – Mętlik Studio. Jest to kameralna, bardzo kolorowa przestrzeń, otwarta na wszystkich ludzi. Bardzo zależy mi na tym, aby każdy czuł się w moim studio zaopiekowany i dobrze wspominał odwiedziny tutaj. Specjalizuję się w raczej małych, delikatnych tatuażach, często z kolorem, ale jestem bardzo otwarta na pomysły klientek i klientów. Uważam, że dobra współpraca to taka, w której dwie strony szanują siebie i wzajemnie inspirują i z tego chcę czerpać.

Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet? Z okazji Dnia Kobiet życzę sobie pomysłów na tatuaże i sprzyjających algorytmów. Resztę ogarnę sama.

Czego życzysz innym kobietom z okazji Dnia Kobiet? Wszystkim Kobietom z okazji Dnia Kobiet życzę wiary w siebie, umiejętności doceniania swoich osiągnięć, braku kompleksów i miłości do siebie na każdym polu. Przyjmujcie komplementy i nie przepraszajcie za to, że żyjecie.

jul.ciach / Julia Kwietniewska, adres: ul. Pomorska 48

Uwielbiam Nadodrze i kontakt z różniącymi się między sobą ludźmi, dlatego otworzyłam tu lokal, w którym chcę, żeby każdy czuł się swobodnie i wiedział, że jest traktowany z szacunkiem. Jako pretekst do przychodzenia tutaj świadczę usługi fryzjerskie i prowadzę sklepik z pięknymi i przydatnymi przedmiotami z drugiej ręki.

Kim jesteś i co robisz? Jestem fryzjerką i pasjonatką polskiego wzornictwa, głównie z okresu PRL-u.

Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet? Życzę sobie mniej autokrytyki i więcej radości z własnych działań, ale też w ogóle więcej radości z codzienności.

Czego życzysz innym kobietom z okazji Dnia Kobiet? Życzę tego wszystkim!

BRUT tattoo / Judyta Kmieć, adres: ul. Kręta 6

Prowadzę studio tatuażu przy ulicy Krętej 6. W Brucie znajdziecie jednych z najlepszych artystów we Wrocławiu oraz, jak nazwa ulicy wskazuje, chyba najbardziej pokręcone wnętrze na Nadodrzu. Mamy również swój mały merch i aromatyczne kawki, ale musicie do nas wpaść i sami to wszystko zobaczyć! Nasze studio działa na Nadodrzu już od prawie dwóch lat, jednak jego budowę rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Sami, wraz z chłopakiem, remontowaliśmy i aranżowaliśmy wnętrze całego lokalu z zachowaniem zewnętrznej starej witryny. Teraz powiększamy studio i odtwarzamy jego rozkład z lat 90. Lokalsi, kojarzycie dwie zaokrąglone witryny, gdzie kiedyś mogliście kupić mleko albo chleb?

Kim jesteś i co robisz? Cześć, jestem Judyta. Poza prowadzeniem Bruta, od około 7 lat zajmuję się tatuowaniem. Największego fioła mam na punkcie kolorowych, botanicznych tatuaży i dużych kompozycji. Z wykształcenia jestem farmaceutą więc podczas sesji lubię sobie pogadać z Wami o wszelkich aspektach medycznych tatuażu. W wolnych chwilach bawię się w architekta wnętrz i wymyślam całość wyglądu naszego studia.

Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet? Sobie życzę wytrwałości w robieniu nowych rzeczy i niekończących się pokładów szalonych pomysłów!

Czego życzysz innym kobietom z okazji Dnia Kobiet? A Wam życzę braku wątpliwości, wiary w siebie, w swoje umiejętności i w swoją wartość. Jeśli czujecie – róbcie rzeczy!

Mam wypieki / Martyna Szymczak, adres: ul. Pobożnego 18a

Kim jesteś i co robisz? Cześć, nazywam się Martyna i prowadzę małą, słodką pracownię Mam Wypieki.
Na co dzień przygotowujemy ciasta dla wrocławskich kawiarni oraz dla klientów indywidualnych. W soboty otwieramy nasze słodkie wrota – wtedy można wpaść i kupić słodkości od ręki.

Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet? Z okazji Dnia Kobiet życzę sobie dużo cierpliwości i wytrwałości w działaniu oraz Inspiracji i dalszego rozwoju.

Czego życzysz innym kobietom z okazji Dnia Kobiet? Chciałbym, aby każda z nas miała odwagę podążać za swoją pasją. Wspierajmy się nawzajem i szanujmy, to jest chyba najważniejsze życzenie z okazji Dnia Kobiet.

Skip to content