Przejdź do treści

Ceramik – Antoni Cyrwus

Ceramik
Antoni Cyrwus
Piecownia
ul. Łokietka 9

Piecownia to galeria i pracownia artystyczna na Nadodrzu we Wrocławiu, gdzie z jednej strony można kupić ceramikę czy artystyczne elementy wystroju wnętrza, z drugiej strony można je też samemu stworzyć, czy nauczyć się je wytwarzać.

Nazwa Galerii nawiązuje do miejsca nazywanego przez studentów wrocławskiej ASP „piecownią”, w którym znajdowały się piece do wypału ceramiki. Ale to niejedyny związek Piecowni z wrocławską uczelnią artystyczną. W Galerii znajdziemy bowiem unikatowe, rękodzielnicze wyroby ze szkła i ceramiki, nietuzinkowe przedmioty z filcu i drewna, malarstwo, rzeźbę, grafikę i biżuterię wykonane przez absolwentów i profesorów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Właścicielką Piecowni jest Violetta Ciach-Melewska artystka i również absolwentka ASP we Wrocławiu, wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Współpracujemy i zapraszamy do współpracy z nauczycielami, terapeutami i licznymi placówkami publicznymi. Organizujemy szkolenia dla pracowników, warsztaty terapeutyczne i wiele innych. Piecownia to doskonałe miejsce na nietypowe spotkanie, zorganizowanie happeningu. Czy oderwanie się od problemów dnia codziennego.

Więcej informacji na temat pracowni na stronie http://www.piecownia.com.pl/


fotografie: Michał Medyński
fotografie wykonano w 2022 roku w ramach projektu „Nadorzemieślnicy”
Projekt został zrealizowany w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pełny reportaż dostępny na stronie nadodrzemieslnicy.pl


Skip to content