Przejdź do treści

1.03 Maciej Bielawski i Paweł Krawczyk (Osobliwy Audiospacer po Nadodrzu)

Trzeci odcinek Podcastu o Nadodrzu zabiera nas na ulicę Słowiańską, śladem najbardziej charakterystycznych budynków osiedla – naziemnego schronu projektu Richarda Konwiarza i szpitala resortowego.

Przy dawnych rogatkach Wrocławia spotkamy Macieja Bielawskiego, który opowie o swoich wspomnieniach z Dworca Nadodrze, a mniej widoczne „podbrzusza miast” odkryje Paweł Krawczyk.

>>> Nadodrzański Podcast to opowieści mieszkańców o swoim osiedlu.
Chcemy przedstawić historię Nadodrza w formie opowieści nagranych o tym miejscu: będą opowieści związane z historią, wydarzeniami kulturalnymi, filmami kręconymi na osiedlu i muzyką tworzoną na Nadodrzu.

>>> Rozpoczynamy Osobliwym Audiospacerem po Nadodrzu, zrealizowanym we współpracy z Wrocławskim Teatrem Radioaktywnym jest o ludziach, którzy Nadodrze znają jak własną kieszeń, którzy tam tworzą i którzy o tym opowiedzą.

Narracja stworzona przez Michała Występka i Pawła Krawczyka wybrzmi głosem Aleksandry Listwan. Opracowanie muzyczne: Karol Skrzypiec. Wszystkie nagrania wokalne dokonane zostały w studiu pracowni muzycznej przy ul. Paulińskiej 4/8. Projekt dofinansowany przez Gminę Wrocław.

>>> Maciej Bielawski – ur. w 1975. Publikował w czasopismach „Ha!art”, „Wysokich Obcasach” oraz w magazynie „Helikopter”. W 2016 roku ukazała się jego debiutancka powieść „Twarde parapety”,

>>> Paweł Krawczyk – Główny sprawca Osobliwego Audiospaceru po Nadodrzu. Studiował anglistykę w Krakowie, nie skończył. Przeprowadził się do Wrocławia, gdzie żył w miłym luzie. Hedonista hobbysta – popija kokosy w Kambodży, a co dalej – czas pokaże. We Wrocławskim Teatrze Radioaktywnym od 2015 roku. Szykuje warsztaty z niewygody. Lubi: Wrocław, dobrą książkę, nie lubi: łańcucha rowerowego ocierającego o prowadnicę, brutalnych ludzi

Skip to content