Kontakt

Godziny pracy: pon - pt 9:00 - 17:00

Zespół

Kontakt

Infopunkt Nadodrze
Wrocław, ul. Władysława Łokietka 5/1
tel.: +48 883 047 310
infopunkt@lokietka5.pl

Skontaktuj się

Komis „Venus” w nowej odsłonie

7 Kwiecień

Kolejna witryna zrealizowana w ramach projektu „Witryny Nadodrza” !

 

Komis „Venus” prowadzony przez Pana Krzysztofa Hreczucha mieści się przy ulicy Łokietka 15.

Autorką projektu jest Marta Borkowska-  artystka i projektantka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. W swojej pracy wykorzystuje różne media, począwszy od tradycyjnego malarstwa i rysunku, przez ilustrację, grafikę, fotografię oraz szkło artystyczne. W swojej twórczości w centrum stawia człowieka i jego emocje. Na co dzień wielka entuzjastka kulinariów i food design, swoją pasję spełnia odpowiadając za wizualna stronę projektu C h r o – skoncentrowanego wokół chromoterapii i badania jak kolor tego co jemy wpływa na to jak się czujemy.

 

Witryna Komisu była bardzo chaotyczna, znajdowały się na niej napisy, które nie były czytelne przez białą kratę zamontowaną w oknie wystawowym. Projektantka postanowiła pozostać przy tej formie komunikacji, jednak większość napisów zastąpiła znakami graficznymi asortymentu, który można dostać w komisie. Krata została przemalowana na kolor szary dzięki czemu nie jest już tak widoczna.

Naklejki zostały wycięte z białej folii, dlatego nawet z daleka są dobrze widoczne. Umieszczono je w dolnej części okna.Na szybie pojawiła się jeszcze nazwa komisu „Venus” oraz rok założenia firmy 1992. („Venus” była jednym z pierwszych komisów we Wrocławiu).

Szyld miał nawiązywać do biblioteki, która znajduje się obok (na elewacji są namalowane półki z książkami), dlatego zdecydowano, żeby napis nad witryną również był wykonany taką techniką.

W projekcie tym projektantka chciała nawiązać do lat 90 tych, kiedy to elektronika bardzo się rozwinęła.

Opublikowano: 7 Kwiecień, 2017 at 11:51 am

Tagi: , ,

Drukuj

Tagi

Nadchodzące wydarzenia