Kontakt

Godziny pracy: pon - pt 9:00 - 17:00

Zespół

Kontakt

Infopunkt Nadodrze
Wrocław, ul. Władysława Łokietka 5/1
tel.: +48 883 047 310
infopunkt@lokietka5.pl

Skontaktuj się
Ładowanie Wydarzenia

Minione Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

Listopad 2018

 
15 Listopad

Wystawa Mario Paniego: Wyobraź sobie miasto bez reklam

godziny: 19:00 – 21:00

miejsce:

Wyobraź sobie miasto bez reklam.

Imagine a city without adverts.

Iragarkirik gabeko hiria imajinatu.

/

Mario Paniego jest artystą konceptualnym i wizualnym. Sztuka to dla niego wymówka i sposób na życie, a także odkrywanie świata i samego siebie. Lubi się uczyć przy okazji pracy nad każdym kolejnym projektem, jednocześnie korzystając z różnych mediów i dbając o charakter danej realizacji. Jest absolwentem sztuk pięknych na Uniwersytecie Anglii Zachodniej. Studia doktoranckie ukończył natomiast na Uniwersytecie Kraju Basków. Posiada także tytuł magistra w zakresie „Design Management” (Uniwersytet Kraju Basków) oraz „Culture Management” (Uniwersytet Alcalá de Henares). Swoje prace prezentował w Argentynie, Chile, Chorwacji, Niemczech, Czechach, Korei Południowej i Hiszpanii. Równocześnie pracował na uniwersytecie i realizował liczne projekty.

We Wrocławiu, podczas rezydencji na przestrzeni od października do listopada tego roku, Paniego bada temat reklamy w przestrzeni publicznej miasta, analizując zarówno dobre, jak i złe praktyki oraz polityki miejskie, a także porównując je z tymi znanymi z rodzinnego Bilbao. Realizując interwencje w przestrzeni Wrocławia, stara się zwiększyć świadomość na temat tzw. „szumu wizualnego”, który na co dzień towarzyszy nam we współczesnych ośrodkach miejskich. Ten „hałas” czy „wizualne zanieczyszczenie”, jak twierdzi Paniego, rozprasza nas i zajmuje zbyt wiele miejsca na ulicach i w naszych życiach. Ulice zawłaszczane są w coraz większym stopniu przez reklamy, firmy i konsumeryzm, a w coraz mniejszym należą do ludzi oraz ich relacji, natury i architektury.

Gdzie będziecie mogli zobaczyć realizacje Paniego?

Wrocław, ul. Krupnicza/Podwale
Wrocław, pl. Legionów
Wrocław, ul. Dworcowa

Bliżej będzie można przyjrzeć się pracy Paniego 15 listopada o godz. 19:00 w Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze. Spotkanie, do udziału w którym zaproszeni zostaną przedstawiciele lokalnych organizacji, służyć ma jednak nie tylko prezentacji projektu artysty, ale też rozmowie na temat kondycji współczesnych miast. Czy możemy je sobie wyobrazić bez reklam?

W niedzielę, 18 listopada, o godz. 13:00 artysta zaprasza z kolei, aby wraz z nim udać się na spacer po Nadodrzu, podczas którego dzięki kolejnym interwencjom będzie można spróbować samemu oczyścić miejski pejzaż z reklam. Start w Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze.

Ekspozycja podsumowująca pracę Paniego będzie dostępna w Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze w dniach 16-30.11.18 w godzinach 9:00-17:00.

/

Rezydencja Mario Paniego została zorganizowana dzięki współpracy Strefa Kultury Wrocław i Etxepare Basque Institute.

Wydarzenia podsumowujące projekt organizowane są we współpracy z Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze.

 
16 Listopad

Światłocienie Pamięci – Teatr Narracji i wystawa foto

godziny: 19:00 – 21:00

miejsce:

Zapraszamy na wydarzenie ŚWIATŁOCIENIE PAMIĘCI.
Opowiadacze z Towarzystwa Kultury Czynnej przedstawią w teatralno – muzycznej formie wspomnienia o Nadodrzu.

KONCEPCJA I PRODUKCJA: JOLANTA SAKOWSKA
REŻYSERIA: JERZY WELTER
OPRACOWANIE MUZYCZNE: PIOTR PADUSZYŃSKI
Wydarzeniu towarzyszy wystawa fotografii z Nadodrza, kurator wystawy Dawid Gębala.
Wydarzenie w ramach projektu 20 lat towarzystwa Kultury Czynnej
dofinansowanego przez Gminę Wrocław www.wroclaw.pl

 
27 Listopad

Rodzinne opowieści – jak zachować dla przyszłości

godziny: 18:00 – 20:00

miejsce:

 

Będzie dużo wiedzy, sporo podpowiedzi i masa inspiracji.
Powiem, jak zabrać się do nagrywania rodzinnych historii. Jak opowieści potem udostępniać. To od strony technicznej.
Podpowiem też, jak pytać i – co najistotniejsze – jak ważne jest słuchanie. I dlaczego lepiej nagrywać osobno babcię i osobno dziadka. A potem raz jeszcze wspólnie 😉

Jestem dziennikarką radiową, związaną przez 12 lat z radiową Trójką, a obecnie z wrocławskim radiem RAM. To właśnie w nim pojawiają się moje rozmowy z mieszkańcami wrocławskich kamienic.
Planuję Państwa zainspirować i zainteresować rodzinnymi historiami.

 
29 Listopad

Biznes Mixer – Spotkanie Networkingowe Przedsiębiorców

godziny: 18:00 – 21:00

miejsce:

Ptasia Centrum Kreatywne i Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze, zapraszają przedsiębiorców oraz osoby planujące założyć własną firmę, na kolejny:

Biznes Mixer – Spotkanie Przedsiębiorców.

Zapraszamy na spotkanie networkingowe przedstawicieli wszystkich branż. Przedsiębiorcy podczas spotkania będą mieli okazje nawiązać wartościowe relacje biznesowe z pozostałymi Uczestnikami oraz skorzystać z konsultacji i uzyskać przydatną wiedzę z obszarów zarządzania i prowadzenia własnej firmy.

I. Biznes Mixer – networking
Rozpoczniemy go dynamiczną prezentacją. W 60 sekund każda z firm będzie miała możliwość zaprezentowania swojej działalności. (Profil działalności, pola do współpracy, poszukiwani partnerzy biznesowi…) Prezentacje firm poprowadzi Maja Zabokrzycka – koordynatorka Łokietka 5.

II. Biznes Mixer – PREZENTY!
Każdy z Uczestników, otrzyma wydrukowany katalog, w którym znajdą się wszystkie zgłoszone na Biznes Mixer firmy z opisem i danymi kontaktowymi oraz tyle wizytówek ile zdoła zebrać.

III. Biznes Mixer – consulting
Przez całe spotkanie, bezpłatne indywidualne konsultacje i porady w zakresie zarządzania, prowadzenia czy zakładania własnej firmy prowadzić będzie:

Renata Sieler – ekonomista, ekspert ds. biznesu, mentor, coach, trener przedsiębiorczości. Specjalista ds. wdrażania efektywnych procedur standaryzacyjnych w biznesie. Z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem w zakresie budowania biznesu oraz funkcji finansów w organizacjach. Twórca marki oraz autorka cyklów z serii: „Kreator Własnego Sukcesu”.

A następnie już po prezentacji i prezentach:
Biznesowy speed-dating! 🙂

Wybierasz się na Biznes Mixer? Nie zapomnij o 2 rzeczach: wyślij nam opis swojej firmy do informatora:

Tutaj kliknij i dodaj opis swojej firmy do katalogu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeLEv7V3VhcFacN1QQw4V2aCN4CntEWGqoNv_P5xDq6Pw1_6Q/viewform

oraz przygotuj masę wizytówek!

Informacje i organizacja:
Termin: 29 listopada 2018
Koszt udziału: 30zł
Rezerwuję miejsce: https://biznesmixer11.evenea.pl/

Miejsce spotkania: Infopunkt Łokietka5 Wrocław, ul. Łokietka 5/1
kontakt@ptasiacentrumkreatywne.pl tel. 537 937 123

Uwaga, aby dodać firmę do katalogu musisz zarezerwować miejsce oraz wypełnić formularz dla firmy – do dnia 23 listopada 2018 . Zgłaszając się po tym terminie zostaniesz dodany do prezentacji na Biznes Mixerze ale nie będzie Twojej firmy w wydrukowanym katalogu.
i co najważniejsze: Ilość miejsc na Biznes Mixer ograniczona!

Styczeń 2019

 
31 Styczeń

Mistrzowie rzemiosła Nadodrza i Przedmieścia Oławskiego

godziny: 18:00 – 20:00

miejsce:

Rzemieślnicy kojarzeni są z poprzednią epoką produkowania przedmiotów, ale tajemnice fachu i rękodzieła fascynują także młodsze pokolenie. Mistrzowie rezydujący w swoich zakładach od dziesiątków lat pełnią często bardzo ważną rolę w lokalnej społeczności – także we Wrocławiu, na Nadodrzu i Przedmieściu Oławskim.

Będziemy mogli się o tym przekonać już 31 stycznia podczas spotkania „Mistrzowie Rzemiosła” w Infopunkcie Nadodrze Łokietka 5.

Opowieści rzemieślników – spotkanie i dyskusja

Podczas dyskusji z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się jak najlepiej przekazywać dziedzictwo rzemieślników i w jaki sposób ich historie mogą zainteresować dzisiejszych konsumentów oraz mieszkańców. Udział w rozmowie wezmą Ludomir Domański, złotnik i wieloletni starszy cechu Bractwa Rzemiosł Artystycznych, młoda twórczyni ręcznie składanych notesów marki „Dopiletero” Agata Prawdzik i Robert Gacek, aktywista ze stowarzyszenia Akcja Miasto pracujący nad internetowym przedstawieniem wrocławskich rzemieślników.
Poznamy opowieści rzemieślników przedstawione w różnych formach: zdjęcia nadodrzańskich zakładów wykonane przez Leszka Sulicha. reportaże radiowe z Przedmieścia Oławskiego nagrane w ramach projektu Mikrograntów „Kroniki Sklepowe Trójkąta”.

Zaproszeni goście:

Ludomir Domański
Mistrz pozłotnictwa, posiada także dyplom nr 4 Mistrza Rzemiosł Artystycznych przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wykłada oraz prowadzi zajęcia z ramiarstwa i pozłotnictwa ze studentami w Wyższej Szkole Rzemiosł Artystycznych we Wrocławiu.
Przez wiele lat pełnił funkcję starszego cechu Bractwa Rzemiosł Artystycznych, jego firma Ramy Domański powstała w 1978 roku we Wrocławiu.

Agata Prawdzik
Pomysłodawczyni cyklu “Mistrzowie Nadodrza” i marki Dopiletero. Tworzy książeczki, które przeznaczone są do przekazywania szczęśliwych myśli.
Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie. Co to oznacza? Drukujemy techniką letterpress, każdy wiersz składając literka po literce.

Robert Gacek
Aktywista miejski. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Jest członkiem m. in. Stowarzyszenia Akcja Miasto, Wyspa Słodowa 7 oraz wrocławskiej rady ds. WBO i transportu rowerowego. Jest wielokrotnym liderem projektów we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Pracuje w branży IT.

Luty 2019

 
11 Luty

Spotkanie informacyjne – podwórko przy ul. Łokietka

godziny: 17:30 – 19:00

miejsce:

W związku z planowanym remontem podwórka między ulicami Łokietka, Drobnera, Jedności Narodowej i Placem św. Macieja zapraszamy na spotkanie informacyjne dla mieszkańców.

Na spotkaniu zaprezentowany zostanie projekt i harmonogram prac. Obecni będą urzędnicy z Zarządu Zasobu Komunalnego.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 11 lutego o godzinie 17:30 w Infopunkcie Nadodrze.

 
28 Luty

Nadodrzański Tłusty Czwartek

miejsce:

 

Już 7. rok z rzędu na wrocławskim Nadodrzu będzie można kupić tradycyjne pączki wrocławsko – lwowskie smażone zgodnie z przedwojenną recepturą – Infopunkt Nadodrze na tłusty czwartek przygotowuje akcję Specjały Nadodrza. W tym roku zyski z akcji będą przeznaczone dla stowarzyszenia „Misja Dworcowa”, które pomaga młodym kobietom będącym w kryzysie.

Ideą akcji jest integrowanie społeczności Nadodrza na rzecz odtwarzania smaków dawnego Wrocławia. We współpracy ze znanym historykiem wrocławskim Grzegorzem Soblem wspólnie przygotowaliśmy recepturę pączka wrocławskiego, który rządził w Tłuste Czwartki na stołach smakoszy przedwojennego Wrocławia i Lwowa.

Pączki z nadzieniem śliwkowo-cynamonowym miały swoją premierę w tłusty czwartek w 2013 roku. Wtedy limitowaną wersję Specjału przygotowywały seniorki, a pączki sprzedawane w Nadodrzańskich kawiarniach, sprzedały się w przeciągu 15 minut od ich dostarczenia. W związku z tak wielkim zainteresowaniem, już szósty rok z rzędu, do przygotowania pączków zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną piekarnię Państwa Krajewskich.

Pod nadzorem naszych ekspertów z piekarni Państwa Krajewskich – mającej, jako jedyna, status „Złota Nadodrza” – powstaną pączki, które będzie można kupić na Nadodrzu.

Zwieńczeniem tłustego czwartku będzie kawiarenka społeczna w Łokietka 5 – Infopunkcie Nadodrze, gdzie od godziny 17:00 do będzie można skosztować sąsiedzkich specjałów przy sąsiedzkiej kawie i słodkościach.

🍩 Nadodrzańskie pączki będzie można znaleźć m.in. w:
Bema Café
Bistro Narożnik
Pixelretroshop.pl
Macondo
Pomiędzy
OGIEŃ
Cafe Le Miracle
Pijna Sprawa
Pizza Pany
Food Think Tank

więcej informacji wkrótce!

🎨 plakat: Mad_corbeau

Marzec 2019

 
9 Marzec

Moda na Nadodrzu z okazji Dnia Kobiet

godziny: 11:00 – 18:00

miejsce:

Zapraszamy na targi mody, rękodzieła i pięknych rzeczy! Tym razem z okazji dnia kobiet – dodatkowe atrakcje: kawiarnia pop-up, sesja zdjęciowa i konkurs na najlepszą stylizację!

Wystawcy:

CUB clothes

BAMBA

dodo.dead

Pracownia nr 17

Fox Trail

ZIĘBA

Vinti

PiNa

Maszycielka

Malimoi

Lula Bags’y

Nerola

Kropka design

HUGBAG

Cudowronka – Handmade Jewellery

Inzoo

SamaCut

SIVA

Kadoo

La Czapa Kabra

Mad_corbeau

Pooky’s world

Moo Studio

Betty B.

___________________

sesja zdjęciowa z Piękny Kot

pop up cafe: GregoryGringo Brew

Lipiec 2019

 
14 Lipiec

Nadodrze i inne kobiety – spacer z przewodniczką

godziny: 10:00 – 13:00

miejsce:

Zapraszamy na serię spacerów z przewodnikami przez podwórka, zaułki i bramy Artystycznego Nadodrza.
Odkryj z nami najciekawsze murale i ich historie, miejsca, które warto odwiedzać. Spotkaj artystów, którzy wybrali Nadodrze jako przestrzeń swojej pracy twórczej.

W ramach spaceru dowiecie się o przemysłowych początkach Nadodrza, a także jego odbudowie po wojnie i życiu wrocławskich Pionierów.

start: Brama Nadodrza (mural na rogu ulic Łokietka i Drobnera)
Prowadzi: Renata Bardzik-Miłosz
_________

„Nadodrze i inne kobiety” to tytuł herstorycznej wędrówki po Nadodrzu. Herstorycznej – czyli przedstawiającej historię kobiet w jakiś sposób związanych z tą częścią miasta. Bohaterkami będą m.in. piosenkarka Anna German, rzeźbiarka Jadwiga Skomorowska (autorka rzeźby Macierzyństwo przy Bulwarze Słonecznym) czy współczesna artystka Kasia Kmita.

Autorką scenariusza spaceru jest Karolina Dzimira-Zarzycka, historyczka sztuki i polonistka, pisząca o polskiej kulturze i historii kobiet m.in. dla portali Culture.pl, Historia:poszukaj, Enter the ROOM czy Szajn, a także twórczyni wystawy edukacyjnej „Legendarna Pustowójtówna”. Tekst przeczytała Karolina Micuła, aktorka i laureatka honorowej nagrody WARTO za „połączenie sztuki ze społecznym zaangażowaniem”.

Jakie bohaterki związane były z tą częścią miasta? Gdzie można znaleźć ich ślady? Co mówi ich (nie)obecność w miejskiej przestrzeni?

_________

📆
Kolejne spacery:
🎗Herstoryczny, „Nadodrze i inne kobiety”
10.08, godz. 10:00

🎭 Niezwykłe Nadodrze
21.09, godz. 12:00

📻 Muzyczny, „Radio Nadodrze”
21.09, godz. 17:00

🇬🇧 Unusual Nadodrze
12.10, godz. 11:00

Sierpień 2019

 
10 Sierpień

Specjały Nadodrza

miejsce:

Specjały Nadodrza to kulinarne święto tego osiedla.
Przyjdź 10 i 11 sierpnia, by spróbować 21 wyjątkowych przekąsek, które specjalnie z tej okazji przygotowali nadodrzańscy szefowie kuchni.
Każde z dań to autorska interpretacja tradycyjnych smaków przywiezionych do Wrocławia z różnych regionów Polski i świata. Tofu teriaki w panko z azjatyckimi kiszonkami, wegańskie flaczki, parmezanowe gnocci z pomidorkami, gołąbki warzywne i mięsne w liściu winogrona to tylko wybrane przykłady…

W każdym miejscu za specjał i napój zapłacisz tylko 12 zł!
Sprawdź jak smakuje Nadodrze!

UWAGA!
Ilość Specjałów ograniczona. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku obejścia się smakiem.

________________________

*Akcja Zbierz i Smakuj Nadodrze*

W każdym miejscu, w którym spróbujesz Specjału Nadodrza otrzymasz specjalną pieczątkę. Jeśli zbierzesz minimum 6 różnych pieczątek, wypełnisz pole z danymi kontaktowymi i zostawisz je w
ostatnim odwiedzonym przez Ciebie miejscu, będziesz mógł wziąć udział w losowaniu nagród.
Nagrodami głównymi są trzy Nadodrzańskie Bony Smakosza: jeden o wartości 300 zł i dwa 150 zł.
Przez 3 miesiące za tę kwotę będziesz mógł stołować się w lokalach biorących udział w wydarzeniu.
Losowanie nagród odbędzie się 13.08.2019 o godzinie 12.00. Transmisję z losowania będzie można zobaczyć na facebooku Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze

_________________________

1. Food Think Tank
Łokietka 6
10- 19
– Wegańskie flaczki z świeżymi ziołami
– woda sodowa z sokiem malinowym

________________________________

2. Lodziarnia Roma
Rydygiera 5
11-20
3 klasyki – truskawka, śmietanka i czekolada, podawane z bitą śmietaną, świeżymi owocami oraz zastygającą polewą z białej czekolady
herbata mrożona
________________________________

3. Hardcore Muffins
Jedności Narodowej 62/1A
sb 10 -20 / Nd 10 -19
– wegańskie pancakes banoffee
– Cold brew infuzowane świeżymi malinami
________________________________

4. Cafe Le Miracle
Jedności Narodowej 37
9-21
– kolorowe ciasto z galaretką i owocami sezonowymi
– drink prosecco
________________________________

5. Pizza Pany
Cybulskiego 1a
12 – 22
– focaccia con melanzane, czyli włoskie pieczywo z bakłażanem, mozzarellą i serem grana padano
– szklanka orzeźwiającej lemoniady bazyliowo-cytrynowej
________________________________

6. Bistro Narożnik
Rydygiera 30
12-22
– tatar ze śledzia z musztardą na grzance, owocem kaparu oraz oliwą szczypiorkową
– 50ml białego wina
________________________________

7. OGIEŃ Pizza Rzemieślnicza
Pomorska 39/1c
12-23
– carpaccio z cukinii z miętą, ser provolone, focaccia
– białe wino
________________________________

8. ZENKA cafe
Dubois 41
Sb: 12-21, nd: 12-19
– Młody ziemniak Hasselback, wędzona śmietana, jajko przepiórcze, grillowana dymka
– Woda chmielowa
________________________________

9. #zjedzburgera
pl. Bema 6/1c
11-22
– Mini Burger (bułka, mięso 100% wołowiny, ogórek małosolny własnej roboty, cebula, pomidor, sos śmietanowy)
– Herbata mrożona z sezonowymi owocami
________________________________

10. Macondo
Pomorska 19
12-20
– Słodkie, wegańskie pralinki
– Lawendolada, czyli lemoniada lawendowa
________________________________

11. cafe rozrusznik
Cybulskiego 15
10-20
– muffinka z sezonowymi owocami
– Cold brew, czyli kawa macerowana na zimno, podawana z lodem i pomarańczą
________________________________

12. Tacos Locos
Cybulskiego 1
12-22
– Dwa taco specjał
– limonada
________________________________

13. Powoli
Rydygiera 25/27
Sb: 12-18
– Knedle ze śliwkami ze słodką śmietanką
– kompot z wiśni
_________________________________

14. Tajfun
Cybulskiego 3/1A
13-21
– Buraczkowe, solankowe tofu, tofu teriaki w panko z azjatycką, domową kiszonką (np. biała rzodkiew kimchi)
– szot domowej kombuchy
___________________________________

15. onzmywa.pl
Chrobrego 26
10-18
– sernik waniliowy z musem z czarnej porzeczki
– espresso z tonikiem
____________________________________

16. Nadodrze – Cafe Resto Bar
Drobnera 26A
10-22
– Pulled pork/ sałata/ croissant
– Lemoniada
____________________________________

17. Łaskotki Cookie Dough
Dubois 6/2
11-20
– deser na bazie masy ciasteczkowej cookie dough
– Iced latte
____________________________________

18. Eatway Station
Wąska 5
11-2:00
– Grzanki żytnio-pszenne ze smalcem po ukraińsku, ogórkiem, cebulą i młodym czosnkiem
– zmrożona wódka lub lemoniada marakuja-ogórek
____________________________________

19. Green Bus Stop
Dubois 2/1c
12-22
– domowy hummus z pizzowym paluchem i warzywami
– lemoniada
____________________________________

20. Pomiędzy
Dubois 2
12-22
– Gołąbki warzywne i mięsne w liściu winogrona
– yerba macerowana na zimno
____________________________________

21. TATIN Bistro
pl.Strzelecki 24
sb 11-17
– Gnocchi parmezanowe z pomidorkami koktajlowymi
– lemoniada

+ Export Events