Komis „Venus” w nowej odsłonie

Kolejna witryna zrealizowana w ramach projektu „Witryny Nadodrza” !

 

Komis „Venus” prowadzony przez Pana Krzysztofa Hreczucha mieści się przy ulicy Łokietka 15.

Autorką projektu jest Marta Borkowska-  artystka i projektantka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. W swojej pracy wykorzystuje różne media, począwszy od tradycyjnego malarstwa i rysunku, przez ilustrację, grafikę, fotografię oraz szkło artystyczne. W swojej twórczości w centrum stawia człowieka i jego emocje. Na co dzień wielka entuzjastka kulinariów i food design, swoją pasję spełnia odpowiadając za wizualna stronę projektu C h r o – skoncentrowanego wokół chromoterapii i badania jak kolor tego co jemy wpływa na to jak się czujemy.

 

Witryna Komisu była bardzo chaotyczna, znajdowały się na niej napisy, które nie były czytelne przez białą kratę zamontowaną w oknie wystawowym. Projektantka postanowiła pozostać przy tej formie komunikacji, jednak większość napisów zastąpiła znakami graficznymi asortymentu, który można dostać w komisie. Krata została przemalowana na kolor szary dzięki czemu nie jest już tak widoczna.

Naklejki zostały wycięte z białej folii, dlatego nawet z daleka są dobrze widoczne. Umieszczono je w dolnej części okna.Na szybie pojawiła się jeszcze nazwa komisu „Venus” oraz rok założenia firmy 1992. („Venus” była jednym z pierwszych komisów we Wrocławiu).

Szyld miał nawiązywać do biblioteki, która znajduje się obok (na elewacji są namalowane półki z książkami), dlatego zdecydowano, żeby napis nad witryną również był wykonany taką techniką.

W projekcie tym projektantka chciała nawiązać do lat 90 tych, kiedy to elektronika bardzo się rozwinęła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *